Myszka Miki ma 90 lat!

Myszka Miki / youtube.com/printscreen

  

Kultowa postać wymyślona przez Walta Disneya kończy już 90 lat. Myszka Miki (Mickey Mouse) od pokoleń bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Pierwowzorem najsłynniejszej na świecie myszy był Królik Oswald. Myszka Miki powstała, gdy Disney stracił prawa do tej postaci.

Tą wyjątkową postać Walt Disney stworzył 18 listopada 1928 r. i miała się nazywać Mortimer, jednak żona twórcy zaproponowała, że lepszym wyjściem będzie Myszka Miki. 

Jest to niezwykle pogodna i przyjazna postać, co sprawia, że kochają ją dzieci i dorośli na całym świecie. Miki ma też towarzyszkę Myszkę Mini, oraz psa Pluto. 

Premiera pierwszego filmu "Plane Crazy" z udziałem Myszki Miki odbyła się w 1928 roku. 

Za stworzenie postaci rezolutnej myszy Walt Disney otrzymał honorowego Oscara. 

Myszka Miki odniosła ogromny sukces i stała się ikoną popkultury. Jej wizerunek możemy zobaczyć na wszelkiego rodzaju gadżetach dziecięcych: notesach, długopisach, czy ubraniach. Odzież z wizerunkiem sympatycznego zwierzaka z wielkimi, okrągłymi uszami chętnie noszą też dorośli.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pl.wikipedia.org, o2.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UWAGA! Oszust podawał się za „amerykańskiego doktora” 

zdjęcie ilustracyjne / Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

O tym, że pomysłowość oszustów i ich przebiegłość nie zna granic przekonała się mieszkanka powiatu lubelskiego. Kobieta straciła ponad 135 tys. zł po tym, jak została oszukana przez mężczyznę podającego się za amerykańskiego doktora. Kilkukrotnie przelała pieniądze jako opłatę za przesłaną przez niego paczkę. Policjanci apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Pomimo często nagłaśnianych przez Policję akcji profilaktycznych, zaangażowania środków masowego przekazu, wciąż dochodzi do oszustw. Sprawcy wymyślają cały czas nowe metody, chcąc uwiarygodnić swoją historię i wyłudzić pieniądze.

Wczoraj do Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zgłosiła się kobieta, która w połowie stycznia poznała przez Internet mężczyznę. Nieznajomy przedstawił się za amerykańskiego doktora aktualnie przebywającego na misji w Syrii. Korespondencja pomiędzy nimi przebiegała w języku angielskim.
- informuje lubelska policja.

Jak się dowiedzieliśmy, wirtualna znajomość z rzekomym doktorem po krótkim czasie „nabrała tempa”, bowiem zaproponował wysłanie prezentu w formie paczki z biżuterią oraz pieniędzmi. Po kilku dniach do 38-latki odezwał się mężczyzna podający się za dyplomatę, który ma dostarczyć paczkę. Oświadczył, że jest na lotnisku w Turcji i potrzebne jest uiszczenie opłaty za paczkę. 

Ta sytuacja powtarzała się przez kilka dni i kobieta za pomocą firmy realizującej przekazy wpłaciła łącznie ponad 135 000 zł. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta zgłosiła sprawę na policję.

Teraz sprawcy poszukują lubelscy policjanci oraz apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. Pamiętajmy, że podczas rozmów przez Internet nigdy nie mamy pewności, kto siedzi po drugiej stronie komputera. Czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą wyrafinowanych naciągaczy.
- informuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl