Poruszenie w wielkopolskiej Koalicji Obywatelskiej. Kto wejdzie w układ z PiS - ten wyleci!

Jeśli się okaże, że w jakimś powiecie jest koalicja szersza niż KO i PSL, że jest w tej koalicji też PiS - będziemy wyrzucać z PO ludzi, którzy do tego doprowadzili – powiedział przewodniczący wielkopolskich struktur Platformy Obywatelskiej, poseł Rafał Grupiński pytany o zapowiadane koalicje z PiS-em w powiatach ostrowskim i słupeckim.

logo
Fotomag/Gazeta Polska

Grupiński odniósł się do medialnych publikacji wskazujących, że w dwóch wielkopolskich powiatach możliwa jest koalicja między radnymi Platformy Obywatelskiej a Prawem i Sprawiedliwością. Media wskazywały, że taki scenariusz możliwy jest w powiatach ostrowskim i słupeckim w Wielkopolsce.

Grupiński podkreślił, że w powiecie słupeckim, porozumienie w sprawie koalicji miało zostać zawarte – według doniesień medialnych – między PiS a komitetem Razem dla Powiatu Słupeckiego, w którego składzie – jak wskazał poseł – znajduje się tylko jeden członek z PO. Pozostałe osoby to członkowie Nowoczesnej i SLD.

Przewodniczący wielkopolskich struktur PO zaznaczył, że w przypadku powiatu słupeckiego „nie ma mowy o żadnej koalicji między PO z PiS, ponieważ „PO jako podmiot tam w ogóle nie istnieje”.

- To nie jest żadna nasza koalicja, ponieważ tam na pięciu członków jest tylko jedna osoba z PO. Nie można mylić tych rzeczy, tam, w powiecie słupeckim, nie było naszego komitetu w ogóle 

– podkreślił Grupiński.

Wskazał również, że oficjalnie kwestia jakiejkolwiek koalicji w tym powiecie jeszcze nie jest ostatecznie zatwierdzona. Jak mówił, „nie było jeszcze rady powiatu, tam nic się jeszcze nie rozstrzygnęło. Tam ciągle trwają negocjacje i poza wstępnymi rozmowami nic się jeszcze nie wydarzyło”.

Pytany o umowę, jaka miała zostać podpisana 13 listopada przez przedstawicieli PiS i Razem dla Powiatu Słupeckiego, podkreślił, „że ten dokument jutro już może nie być aktualny”.

- My w sprawach formalnych działamy wtedy, kiedy jest prawdziwy powód, a nie kiedy są przesłanki. Czyli musiałoby się wydarzyć tak, żeby powstała koalicja Razem dla Słupcy z PiS-em, to wtedy możemy ewentualnie działać wobec jednego człowieka - powiedział.

Dodał, że jakiekolwiek decyzje będą podejmowane w poniedziałek, po radzie powiatu, czyli dopiero wtedy, kiedy rzekoma koalicja miałaby być zawarta.

Odnosząc się z kolei do sytuacji w powiecie ostrowskim wskazał, że „tam sytuacja jest już inna, ponieważ tam jest połowa naszych ludzi; to znaczy, połowa działaczy PO i połowa społeczników”.

- Tam rzeczywiście, jeśli dojdzie do jakiejś koalicji z PiS, a tam również rada powiatu jest dopiero w poniedziałek, to wtedy na pewno będzie decyzja o wyrzuceniu z PO 

– stwierdził Grupiński.

- Tam Koalicja Obywatelska oparta jest na naszym staroście z PO i naszych ludziach. I tu absolutnie mogę powiedzieć, że to jest problem dla nas, poważny. W odróżnieniu od Słupcy, gdzie nie odgrywamy praktycznie żadnej roli - tu będą na pewno twarde decyzje, jeśli się okaże w poniedziałek, że jest koalicja szersza niż Koalicja Obywatelska i PSL, że jest w tej koalicji też PiS. Jak będzie PiS - będziemy wyrzucać ludzi, którzy do tego doprowadzili 

– podkreślił Grupiński. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Koalicja Obywatelska #Platforma Obywatelska #Prawo i Sprawiedliwość

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo