Idol nastolatek odcina się od Islamu. Muzułmanie nawołują do bojkotu piosenkarza

Zayn Malik / By First Access Entertainment, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49935952

  

Zayn Malik, który swoją karierę rozpoczął w znanym wśród młodych ludzi boysbandzie One Direction, w wywiadzie dla Vogue przyznał, że nie chce już identyfikować się z wiarą, w której został wychowany, czyli z Islamem. Część fanów muzyka jest rozczarowana tą deklaracją, a nawet nawołuje do bojkotu.

Malik podkreślił, że nie może identyfikować się już z Islamem, ponieważ nie godzi się z narzucanymi przez tę religię zasadami.

Nie wierzę, że trzeba jeść określone mięso, które zostało przemodlone w określony sposób. Nie wierzę, że trzeba czytać modlitwę w określonym języku 5 razy dziennie. Jestem po prostu sobą. Nie chcę być definiowany przez moją religię czy moje pochodzenie 

- powiedział były członek One Direction.

Przyznał jednak, że wciąż wierzy w istnienie Boga. 

Wierzę w to, że jeżeli jesteś dobrą osobą, wtedy przytrafiają Ci się dobre rzeczy

- dodał.

Jego wyznanie wywołało spore zamieszanie wśród fanów. Wielu z nich zaczęło go obrażać i nawoływać do bojkotu. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy sugerujących, że Malik zdradził swoją wiarę, ale byli także tacy, którzy chwalili go za dokonanie wyboru.

W odróżnieniu od młodego piosenkarza, Islamem zainteresowała się jego o wiele starsza koleżanka po fachu - Sinead O'connor, a raczej Shuhada’ Davitt.

Piosenkarka informowała jakiś czas temu na Twitterze, że na stałe opuściła Kościół Katolicki. Później oświadczyła, że... przeszła na Islam i nie nazywa się już "Sinead O'Connor", lecz Shuhada' Davitt:

Z dumą informuję, że zostałam muzułmanką. To naturalna konsekwencja każdej mądrej teologicznej podróży. Wszystkie święte pisma  prowadzą do Islamu, który czyni wszystkie pozostałe zbędnymi. Wkrótce otrzymam nowe imię. Będzie to Shuhada'. 

- napisała na Twitterze jakiś czas temu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: independent.co.uk, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl