Świetny skok Kubackiego w kwalifikacjach! Lepszy był tylko Klimow

Dawid Kubacki / By Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25213362

  

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego - pierwszego w sezonie indywidualnego - konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Zwyciężył Rosjanin Jewgienij Klimow.

W konkursie głównym zaprezentuje się sześciu biało-czerwonych. Oprócz Kubackiego, również Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot i 48. w kwalifikacjach triumfator poprzedniej edycji cyklu Kamil Stoch.

Klimow, triumfator Letniej Grand Prix, uzyskał 137 m i był to zdecydowanie najdłuższy skok kwalifikacji. Skaczący z niższego rozbiegu Kubacki osiągnął 128,0 m i przegrał z Rosjaninem o 1,4 pkt. Trzeci był Niemiec Stephan Leyhe - 133 m.

Granicę 130 m przekroczyli jeszcze tylko Japończycy - o dwa metry ubiegłoroczny zwycięzca Junshiro Kobayashi oraz o metr jego brat Ryoyu, co dało im - odpowiednio - ósme i piąte miejsce w kwalifikacjach. Czwarty był Niemiec Karl Geiger - 129,0 m.

Poza Kubackim, w czołówce kwalifikacji zabrakło zawodników trenera Stefana Horngachera, a znaleźli się w niej m.in. Fin Antti Aalto, który był siódmy, czy dziewiąty Bułgar Władimir Zografski.

Piotr Żyła skoczył 122,0, co wystarczyło do 15. pozycji. Dwa i pół metra bliżej wylądował Jakub Wolny i zajął 28. lokatę. Pięć pozycji niżej uplasował się Stefan Hula - 119,5 m, 39. był Maciej Kot - 118,0 m, a Stoch - dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli - po próbie na 111,0 m został sklasyfikowany na 48. miejscu.

Trzykrotny mistrz olimpijski o 2,8 pkt wyprzedził Aleksandra Zniszczoła, który zajął 51. pozycję, pierwszą, która nie dała awansu do niedzielnego konkursu.

Poza Zniszczołem, odpadli 54. Tomasz Pilch, 57. Andrzej Stękała, 59. Klemens Murańka, 61. Przemysław Kantyka i 67. w stawce 68 skoczków Paweł Wąsek.

Senior światowych skoczni 46-letni Japończyk Noriaki Kasai, który 4 marca 2016 stanął w Wiśle na najniższym stopniu podium, zajął 64. miejsce i w niedzielę nie wystąpi. Zasiądzie na belce natomiast inny weteran Szwajcar Simon Ammann, który w piątek był 35.

W sobotę czeka skoczków rywalizacja drużynowa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl