Wojna celebrytów! Siostry Godlewskie przed sądem? Poszło o... hymn narodowy

siostry Godlewskie / youtube.com/printscreen

  

Siostry Esmeralda i Małgorzata Godlewskie 11 listopada zaskoczyły wszystkich swoim wykonaniem hymnu narodowego. Wiele osób jest oburzonych. Po pierwsze ubiorem sióstr, a po drugie, jak twierdzą internauci, przekręcaniem słów "Mazurka Dąbrowskiego". Szczególnie zbulwersowany jest jeden z gwiazdorów TVN Turbo - Rafał Collins, który zdecydował się złożyć do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez siostry Godlewskie.

Siostry Godlewskie znane są z charakterystycznego wyglądu i dość osobliwych interpretacji przeróżnych utworów muzycznych. Swoje zamiłowanie do muzyki próbowały wykorzystać do uczczenia 100-lecia Niepodległości. Nagrały więc swoją wersję "Mazurka Dąbrowskiego", co zszokowało Polaków.

Jedni twierdzą, że to znieważenie hymnu narodowego, inni, że skoro chcą śpiewać, to nikt im tego nie może zabronić. W końcu są Polkami i tak okazują swój patriotyzm.

Tych sceptycznie nastawionych do... oryginalnego wykonania sióstr jest zdecydowanie więcej. Inny celebryta - Rafał Collins, który wraz z bratem prowadzi program motoryzacyjny w TVN Turbo był na tyle oburzony, że postawił siostrom Godlewskim warunek. Albo usuną swoje nagranie z sieci, albo złoży zawiadomienie do prokuratury. Godlewskie wydały oświadczenie, w którym napisały, że każdy śpiewa tak, jak potrafi i nagrania nie usunęły.

Żyjemy w wolnym i pięknym kraju. Cieszmy się świętem niepodległości, każdy tak, jak potrafi. Odrzućmy negatywne emocje. Świętujmy radośnie i bez hejtu

- napisały w mediach społecznościowych.

W związku z tym gwiazdor TVN-u dotrzymał słowa i złożył zawiadomienie do prokuratury, o czym również poinformował w mediach społecznościowych.

Collins stwierdził, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa trafiło do Prokuratury Rejonowej w Legnicy.

Celebryta przytoczył art 137 kodeksu karnego, zgodnie z którym „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejny wniosek o wotum... Czy ktoś to liczy? Kogo tym razem chce zdymisjonować klub PO-KO?

/ The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Co chwila klub PO-KO składa wnioski o odwołanie jakiegoś ministra ze Zjednoczonej Prawicy. Tym razem domagają się dymisji szefa rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego zarzucając mu, że... nie rozwiązał żadnego z ważnych problemów wsi. Który to już członek rządu, którego "totalsom" najprawdopodobniej nie da się odwołać? Ktoś liczy?

O złożeniu w Sejmie wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa posłowie PO-KO poinformowali w czwartek na konferencji prasowej. Poseł Dorota Niedziela stwierdziła, że "w ciągu ośmiu miesięcy urzędowania znakiem rozpoznawczym ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego stały się niekompetencja, nieudolność, konfliktowość oraz brak nadzoru nad podległymi mu instytucjami państwowymi".

Jak podkreśliła, Ardanowski "nie rozwiązał żadnego z ważnych problemów wsi - jego działania spowodowały chaos i zamieszanie" oraz "przyczyniły się do wydłużenia listy błędów i porażek PiS w tym obszarze, za które dzisiaj zapłacą polscy rolnicy, przedsiębiorcy oraz konsumenci".

Zdaniem Niedzieli, szef resortu rolnictwa "szczególną bezradnością i niekompetencją wykazał się w kryzysie ws. polskiej wołowiny w związku z nielegalnym ubojem bydła". "Stał się twarzą kryzysu polskiej marki, jaką była do niedawna polska, zdrowa żywność" - dodała posłanka. Jej zdaniem "emocjonalne reakcje ministra Ardanowskiego spowodowały jeszcze większy kryzys zarówno na rynku krajowym, jak i na rynku Unii Europejskiej".

PO-KO uważa też, że Ardanowski jest współodpowiedzialny za rozwijającą się epidemię ASF oraz za niespełnione zapowiedzi odbudowy polskiej marki aukcji w Janowie Podlaskim. "Stał się jej grabarzem i stał się grabarzem polskich stadnin koni arabskich" - oceniła Niedziela.

Poseł Kazimierz Plocke oświadczył, że nie ma zgody jego ugrupowania "na dalsze psucie i osłabianie sektora rolnego - nie tylko na poziomie krajowym, ale także na poziomie europejskim".

"Minister Jan Krzysztof Ardanowski jest osobiście odpowiedzialny za to, że nie zabezpieczył podstawowych potrzeb jeśli chodzi o wydatki na rolnictwo w budżecie państwa na rok 2019"

- powiedział Plocke. 

Totalna opozycja od miesięcy zasypuje sejm wnioskami o odwołanie ministrów. Jeden z nich był skierowany przeciwko minister edukacji Annie Zalewskiej. [polecam:https://niezalezna.pl/238830-goraco-w-sejmie-debata-nad-wnioskiem-o-odwolanie-minister-edukacji]

Wczoraj zaś "totalsi" odnotowali kolejną porażkę kiedy to parlament większością głosów odrzucił ich wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. [polecam:https://niezalezna.pl/259771-koniec-farsy-sejm-odrzucil-wniosek-o-wyrazenie-wotum-nieufnosci-wobec-ministra-sprawiedliwosci]

Próbowali nawet (tradycyjnie bez powodzenia) doprowadzić do dymisji całego rządu! [polecam:https://niezalezna.pl/250317-posel-pis-nie-pozostawia-schetynie-zludzen-wniosek-o-odwolanie-rzadu-bez-szans]

Na nic zdały się apele premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, zwracając się do opozycji:

- Kolejne wota nieufności są bezskuteczne, my bronimy naszych ministrów.[polecam:https://niezalezna.pl/238837-premier-argument-po-argumencie-miazdzy-opozycje-kolejne-wota-nieufnosci-sa-bezskuteczne]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl