Podróżnik zrezygnował z mandatu radnego

Podróżnik Aleksander Doba zrezygnował z mandatu radnego w zachodniopomorskim sejmiku. "Dziś nadal jestem podróżnikiem, a nie politykiem i niech tak zostanie" - napisał na Facebooku. Doba startował do sejmiku z KWW Bezpartyjni Samorządowcy, otrzymał 9217 głosów.

Zrzut ekranu z youtube.com

72-letni Doba miał być najstarszym radnym w zachodniopomorskim sejmiku. We wpisie na Facebooku tłumaczył powody swojej rezygnacji; jak podkreślił, jako podróżnikowi ciężko mu podporządkować się "sztywnym regułom pracy sejmiku".

Jak wiecie, postanowiłem zrezygnować z mandatu radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Nie była to łatwa decyzja, bo mam świadomość zaufania, jakim obdarzyli mnie wyborcy. Liczba głosów, jakie otrzymałem, była dla mnie i zaskoczeniem, i wyróżnieniem. Bardzo za nie dziękuję! Przez szacunek dla Was chciałem wyjaśnić moją decyzję, którą podjąłem, kierując się odpowiedzialnością za sprawy naszego regionu. Kandydowałem, bo wartości ruchu, który reprezentowałem, były i są dla mnie nadal szalenie ważne. Jednak w pierwszej kolejności jestem podróżnikiem, którego kalendarz ciężko jest podporządkować sztywnym regułom pracy sejmiku. Dowodem niech będzie fakt, że obecnie jestem w podróży, więc nie mogłem nawet pojawić się osobiście na sesji inauguracyjnej. Obawiam się, że takich sytuacji będzie więcej, przez co nie mógłbym wywiązać się z obowiązków, a jak wiecie, jeśli podejmuję się czegoś, poświęcam się temu na 100 proc. – tłumaczył.

Dziś nadal jestem podróżnikiem, a nie politykiem, i tak niech zostanie. Dlatego rezygnuję z mandatu i proszę, abyście nie mieli mi tego za złe. Jestem pewny, że moja następczyni będzie nas bardzo dobrze reprezentowała w sejmiku. A ja jestem i nadal będę ambasadorem Polic i Województwa Zachodniopomorskiego na świecie – podsumował podróżnik.

Mandat po Dobie przechodzi na obecną radną Marię Ilnicka-Mądry. Jak poinformowało Radio Szczecin, radna zdecydowała się go przyjąć.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Aleksander Doba #sejmik #wybory samorządowe #Zachodniopomorskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo