ABW w akcji! Śląscy biznesmeni mieli układ z byłym naczelnikiem skarbówki w Sosnowcu?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby podejrzane o udzielanie korzyści majątkowych byłemu naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu - informuje w komunikacie rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. W śledztwie zarzuty postawiono już kilkunastu osobom.

zdjęcie ilustracyjne
DARIUSZ GĄSZCZYK/CC BY 2.0

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził, że agenci z delegatury ABW w Katowicach w związku ze śledztwem dotyczącym naczelnika Marcina K. dokonali zatrzymań w Częstochowie i Mikołowie (Śląskie).

- Zatrzymani to były wiceprezes zarządu jednej ze śląskich spółek Marcin S. oraz prowadzący własną działalność gospodarczą Dario T. 

- powiedział Żaryn.

Śledczy ustalili, że przekazywali oni naczelnikowi korzyści majątkowe poprzez fikcyjne zatrudnienie członka jego rodziny, a w zamian naczelnik okazywał przychylność wobec powiązanych z nimi podmiotów gospodarczych.

Obu zatrzymanym przez ABW w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Katowicach postawiono zarzuty korumpowania byłego naczelnika sosnowieckiego US. Prokurator nie wniósł o areszt, zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Żaryn zaznaczył, że sprawa ma wielowątkowy, rozwojowy charakter i dotyczy przestępstw korupcyjnych dokonanych przez Marcina K., który miał systematycznie udzielać pomocy osobom reprezentującym firmy uchylające się od płacenia należnych podatków.

Wśród zatrzymanych wcześniej przez ABW obok naczelnika K. był też jego znajomy - księgowy Paweł B. oraz Katarzyna T.-K., Damian K. i Jarosław K., którzy mieli poświadczać nieprawdę o rzekomym świadczeniu usług transportowych na rzecz podmiotów wyłudzających podatek VAT i mieli za to otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Sosnowiec #Śląsk #ABW

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo