Beata Mazurek mówi wprost: sprawę "hajlującego" operatora TVN powinny wyjaśnić odpowiednie służby

Rzecznik PiS Beata Mazurek nie ma wątpliwości, że sprawę operatora TVN, który wziął udział w tzw. "urodzinach Hitlera" i wykonywał nazistowskie pozdrowienia, powinna zostać zbadana i wyjaśniona przez odpowiednie służby. Skandaliczne zdjęcia wyciekły do internetu i wywołały burzę w mediach społecznościowych.

Beata Mazurek
fot. Marian Paluszkiewicz/Gazeta Polska

Serwis wpolityce.pl ujawnił dziś zdjęcia, na których operator TVN Piotr Wacowski, obecny na "urodzinach Hitlera", pokazuje gest nazistowskiego pozdrowienia.

Do haniebnych zdjęć odniósł się na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. "Kiedy w polskim #Sejm mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" - zapytał Brudziński.

Beata Mazurek odnosząc się do wpisu ministra Brudzińskiego napisała na Twitterze:

"Dobrze byłoby, aby służby odpowiednie jak najszybciej się tym zajęły i sprawę wyjaśniły".

Dodajmy, że autorzy reportażu "Superwizjera" TVN "Polscy neonaziści" - Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali później laureatami 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Werdykt kapituły nagrody ogłoszono w środę podczas uroczystej gali w warszawskiej Zachęcie. [http://niezalezna.pl/245922-widzac-wpis-dziennikarza-tok-fm-minister-wasik-nie-wytrzymal-poszlo-o-urodziny-hitlera]

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#TVN #urodziny Hitlera #Beata Mazurek

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo