Nowe fakty ws. śmiertelnego wypadku

zdjęcie z wypadku w Radzyniu Podlaskim / lubelska.policja.gov.pl

  

Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca tragicznego wypadku w miejscowości Niewęgłosz pod Radzyniem Podlaskim w woj. lubelskim nie powinien w ogóle usiąść za kierownicą, ponieważ objęty był dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Ponadto policjanci informują, że 37-latek w chwili zdarzenia najprawdopodobniej był pijany.

W wyniku wypadku 37-latek sam został ranny i ze względu na odniesione obrażenia nie było możliwości sprawdzenia jego stanu trzeźwości alkomatem.

- Wstępne badania laboratoryjne w szpitalu wskazały, że 37-latek był pod wpływem alkoholu. Została od niego pobrana krew do badań, które wykażą dokładne stężenie alkoholu – poinformował w rzecznik policji w Radzyniu Podlaskim Piotr Mucha.

Do wypadku doszło w czwartek w miejscowości Niewęgłosz w gminie Czemierniki na drodze wojewódzkiej 814. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki opel, 37-letni mieszkaniec gminy Milanów z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z citroenem berlingo.

Kierująca citroenem, 53-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego oraz 30-letni pasażer opla zginęli na miejscu. Do szpitala przewieziono kierowcę i drugiego pasażera opla.

- W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – dodał Mucha.

Droga w miejscu wypadku drogowego była zablokowana przez kilka godzin, ruch odbywał objazdami. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny tego wypadku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pokojowy plan Trumpa z poparciem polskiego MSZ. "Musimy zachęcać Izrael i Palestynę do rozmów"

/ Jacek Czaputowicz - minister spraw zagranicznych / Tymon Markowski/MSZ

  

W Brukseli odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej. Jednym z tematów był tzw. pokojowy plan Donalda Trumpa m.in. Biskiego Wschodu. - Dobrze oceniam inicjatywę prezydenta USA - powiedział dziennikarzom polski szef MSZ Jacek Czaputowicz. - Chodzi o to, aby porozumienie zostało zawarte między zainteresowanymi stronami, czyli Izraelem i Palestyną - dodał.

Czaputowicz w Brukseli bierze udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE. Rozmowy dotyczyły m.in. Biskiego Wschodu.

- Jeśli chodzi o plan pokojowy na Bliskim Wschodzie, relacje Palestyna-Izrael, zwróciłem uwagę na proces warszawski jako możliwe instrumentarium wsparcia dla stron tego konfliktu, zawarcia jakiegoś przyszłościowego porozumienia. Dobrze oceniamy inicjatywę prezydenta Donalda Trumpa w tym zakresie. Chodzi o to, aby te przyszłe porozumienie - jeśli jest realne - zostało zawarte między dwoma zainteresowanymi stronami, czyli Izraelem i Palestyną, a my jako społeczność międzynarodowa powinniśmy wspierać i zachęcać obie strony do rozmów

- szef MSZ.

Jak dodał, w kwestii budowy pokoju na Bliskim Wschodu różne państwa zajmują różne stanowiska. "My zajmujemy stanowisko bardzo konstruktywne. Uważamy, że przede wszystkim powinniśmy stworzyć warunki do rozmów tych dwóch stron, czyli Izraela i Palestyny. Nie odrzucać a priori tego planu. Dyskusje oczywiście trwają" - powiedział.

Wskazał, że podnoszone są też pewne obawy, związane - na przykład - z ewentualnym nielegalnym działaniem Izraela wobec Zachodniego Brzegu Jordanu.

Czaputowicz przekazał, że poniedziałkowe rozmowy dotyczyły również sytuacji w Libii. "Uważamy, że zasadne jest przekształcenie operacji Sophia, w której Polacy uczestniczą - jest to operacja monitorująca sytuację na Morzu Śródziemnym - w inna operację, której celem będzie zapewnienie przestrzegania embarga broni" - powiedział.

Na początku lutego szef dyplomacji UE Josep Borrell wypowiedział się krytycznie o amerykańskiej propozycji rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie. Ocenił, że odbiega ona od innych "uzgodnień na szczeblu międzynarodowym".

Zapewnił w oświadczeniu, że UE jest w pełni zaangażowana w partnerstwo transatlantyckie i ceni wszelkie wysiłki na rzecz znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zastrzegł jednak, że jest zwolennikiem rozwiązania dwupaństwowego, opartego na liniach granicznych z 1967 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts