Brudziński mówi wprost: „Urodziny Hitlera” to ohydna prowokacja!

Szef MSWiA Joachim Brudziński skomentował zdjęcia z udziałem operatora telewizji TVN, jakie dziś pojawiły się w sieci. Widać na nich, jak operator pokazuje gest nazistowskiego pozdrowienia przy płótnie ze swastyką. Zdjęcie pochodzi ze słynnych "urodzin Hitlera", z których telewizja zrobiła reportaż. Brudziński nazywa tę imprezę wprost: to prowokacja.

Joachim Brudziński
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W styczniu dziennikarze "Superwizjera" TVN ujawnili wyniki swego dziennikarskiego śledztwa. Na nagraniach, które zostały zarejestrowane ukrytą kamerą, pokazano m.in. zorganizowane w maju 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego "obchody" 128. urodzin Adolfa Hitlera. Materiał pokazywał m.in. rozwieszone na drzewach czerwone flagi ze swastykami i "ołtarzyk" ku czci Hitlera z jego czarno-białą podobizną oraz wielką drewnianą swastyką nasączoną podpałką do grilla, która po zmroku zostaje podpalona. Widać było też uczestników spotkania przebranych w mundury Wehrmachtu, wznoszenie toastów "za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę" oraz częstowanie tortem w kolorach flagi Trzeciej Rzeszy.

Portal wpolityce.pl opublikował dziś zdjęcia, na których operator TVN Piotr Wacowski, obecny na "urodzinach Hitlera", pokazuje gest nazistowskiego pozdrowienia.

Do doniesień portalu odniósł się na Twitterze szef MSWiA. "Kiedy w polskim #Sejm mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" - zapytał Brudziński.

Autorzy reportażu "Superwizjera" TVN "Polscy neonaziści" - Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali laureatami 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Werdykt kapituły nagrody ogłoszono w środę podczas uroczystej gali w warszawskiej Zachęcie.

TVN nie zabrał jeszcze głosu w sprawie zdjęć swojego pracownika z "urodzin Hitlera".

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#urodziny Hitlera #superwizjer #Joachim Brudziński #TVN

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo