Widząc wpis dziennikarza TOK FM, minister Wąsik nie wytrzymał ! Poszło o „urodziny Hitlera”

Dziś ujawniono zdjęcia wykonującego nazistowskie pozdrowienie operatora stacji TVN, po czym wylała się na niego fala krytyki. Adam Ozga stwierdził jednak, że on... również by "hajlował". Minister Maciej Wąsik po tym wpisie dziennikarza TOK FM zadał tylko jedno pytanie...

Maciej Wąsik
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W styczniu dziennikarze "Superwizjera" TVN ujawnili wyniki swego dziennikarskiego śledztwa. Na nagraniach, które zostały zarejestrowane ukrytą kamerą, pokazano m.in. zorganizowane w maju 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego "obchody" 128. urodzin Adolfa Hitlera.

Autorzy reportażu "Superwizjera" TVN "Polscy neonaziści" - Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali później laureatami 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Werdykt kapituły nagrody ogłoszono w środę podczas uroczystej gali w warszawskiej Zachęcie.

W międzyczasie pojawiły się informacje, że cała "uroczystość" mogła być... ustawką.

Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnych szokujących faktach dotyczących tej sprawy. Rano portal wpolityce.pl opublikował zdjęcia, na których widać mężczyznę wykonującego gest nazistowskiego pozdrowienia, w tle widać płótno ze swastyką. Na zdjęciach ma być... operator stacji TVN Piotr Wacowski, współautor reportażu o "polskich neonazistach.

Tymczasem dziennikarz TOK FM Adam Ozga zamieścił na Twitterze kontrowersyjny wpis. Jak przyznał... w takim przypadku również by "hajlował"...

Do dyskusji włączył się Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera. Zadał on dziennikarzowi jedno, ale jak najbardziej konkretne pytanie:

Internauci nie mają wątpliwości, że pytanie Macieja Wąsika było jak najbardziej na miejscu.

Na razie odpowiedzi redaktora Ozgi Maciej Wąsik się nie doczekał... O ile w ogóle się doczeka.

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

 

#urodziny Hitlera #Maciej Wąsik #TOK FM #Adam Ozga

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo