Nowelizacji ustawy o SN jeszcze nie ma. Ale... Gersdorf już wie, co w niej będzie

Małgorzata Gersdorf / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Mimo że wciąż nie ma informacji czy będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, to emerytowana I prezes Sądu Najwyższego, która – mimo tego, że jest w stanie spoczynku – wciąż stawia się w "pracy", wie, co znajdzie się w ewentualnej noweli. – Myślę, że tam będą jakieś haczyki na nas – twierdzi prof. Małgorzata Gersdorf.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w październiku o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie i chce m.in. przywrócenia wysłanych na emeryturę sędziów.

Być może w związku z tym będzie potrzebna kolejna nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, ale nie ma jeszcze takiej informacji ze strony rządu.

Mam nadzieję, że potrzyma (TSUE) to zabezpieczenie, które my już realizujemy, bo byłby pewien kłopot, gdybyśmy przestali móc je realizować. Jako organ konstytucyjny państwa już realizuję to postanowienie – powiedziała dziennikarzom była I prezes SN, prof. Małgorzata Gersdorf.

Jej zdaniem w tej chwili nie jest potrzebna nowelizacja ustawy o SN.

Byłaby może potrzebna po orzeczeniu trybunału. Nie wiem jakie rząd ma plany, w którym kierunku ta nowelizacja ma pójść, jak ma wyglądać. Nie wiem dlaczego tak się upierają w tej nowelizacji w tej chwili – mówiła.

Jednak prof. Gersdorf już wie, co będzie w ewentualnej nowelizacji ustawy.

Myślę, że tam będą jakieś haczyki na nas – twierdzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Asad znowu użył broni chemicznej? Amerykanie grożą "szybką i odpowiednią odpowiedzią"

Zdjęcie ilustracyjne / By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64231888

  

Stany Zjednoczone dostrzegły oznaki świadczące, że wojska rządowe w Syrii ponownie zaczęły stosować broń chemiczną - oświadczył dzisaj Departament Stanu USA, który zagroził "szybką i odpowiednią odpowiedzią".

Według opublikowanego komunikatu wojska Asada mogły użyć tej broni w ub. niedzielę w północno zachodniej Syrii podczas ataku na siły rebeliantów.

"Wciąż zbieramy informacje na temat tego ataku, ale powtarzamy ostrzeżenie: jeśli reżim Asada użyje broni chemicznej to Stany Zjednoczone i ich sojusznicy udzielą szybkiej i odpowiedniej odpowiedzi"

- głosi oświadczenie.

Prezydent USA Donald Trump już dwukrotnie zarządzał ataki lotnicze na siły Asada: w kwietniu 2017 r. w odwecie za atak z użyciem gazu bojowego sarin oraz rok później w odpowiedzi na atak chemiczny na ludność cywilną w mieście Duma.

Według rzecznika Departamentu Stanu Morgana Ortagusa podejrzewany nowy atak "jest częścią kampanii przemocy prowadzonej przez reżim Asada, stanowiącej naruszenie porozumienie o przerwaniu ognia chroniącego miliony cywilów w prowincji Idlib". Dodał on, że ataki te, "które grożą destabilizacją całego regionu, muszą być przerwane".

Od końca kwietnia br. wojska rządowe, wspierane przez rosyjskich sojuszników, nasiliły ataki na prowincję Idlib, ogłoszoną we wrześniu ub. roku tzw. "strefą deeskalacji". Prowincja jest ostatnią enklawą ugrupowań dżihadystów, w tym z organizacji Hajat Tahrir al-Cham, kiedyś będącą syryjska filią Al Kaidy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl