Zarzuty za kradzież transparentu

Policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzut kradzieży transparentu i flagi. Do przestępstwa doszło po marszu równości w październiku tego roku we Wrocławiu – poinformowało biuro prasowe dolnośląskiej policji.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/TPHeinz

Do zdarzenia doszło 6 października 2018 r. w jednym z podwórzy w rejonie ul. Kościuszki we Wrocławiu. Kobietę wiozącą na wózku transparent i flagi, po zakończonym marszu równości, napadła grupa nieznanych mężczyzn. Doszło pomiędzy nimi do szamotaniny, a następnie kradzieży flag oraz transparentu.

„Działając w tej sprawie, funkcjonariusze wykonali szereg czynności procesowych i pozaprocesowych, zmierzających do ustalenia i zatrzymania podejrzanych. Zabezpieczyli i przeanalizowali szczegółowo m.in. zapisy z kamer monitoringu miejskiego, a także przeprowadzili wiele typowań osób podejrzanych” - powiedział nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W efekcie śledztwa policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o udział w tym zdarzeniu.Na podstawie materiału dowodowego mieszkaniec powiatu legnickiego usłyszał w prokuraturze zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Wrocław #Parada Równości #prokuratura

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo