To dopiero początek afery

  

Nikt nie wie, jak zakończy się zamieszanie wokół Komisji Nadzoru Finansowego w związku z oskarżeniem Leszka Czarneckiego, który zarzucił Markowi Chrzanowskiemu, przewodniczącemu KNF, że ten za przychylność dla Getin Noble Banku domagał się ok. 40 mln zł.

Warto przypomnieć, że KNF jako niezależna instytucja sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, emerytalnym, po prostu nad bezpieczeństwem finansów Polaków. Jak to jest, że na tak odpowiedzialne stanowisko powołuje się młodego naukowca, bez doświadczenia w pracy w sektorze bankowym? Bo chyba jego krótka przygoda jako członka Narodowej Rady Rozwoju nie pozwoliła mu poznać niuansów bankowości. Jak to jest, że Andrzej Jakubiak, były szef KNF w latach 2011–2016, czyli w latach, kiedy w najlepsze trwała afera Amber Gold, po skończonej kadencji został zastępcą dyrektora działu prawnego mBanku? Banku, nad którym miał w naszym imieniu sprawować kontrolę. To tylko wierzchołek góry lodowej. Ale jest sprawa, która mnie bardzo bulwersuje. Podobno Marek Chrzanowski przez parę godzin „urzędował” w swoim biurze, zanim CBA wkroczyło do siedziby KNF w celu zabezpieczenia dokumentacji!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts