Autostrada A2 zablokowana

Autostrada A2; zdjęcie ilustracyjne / By Mietek Ł, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53936504

  

Na odcinku pomiędzy Skierniewicami a Łowiczem zablokowany jest przejazd autostradą A2 w kierunku Łodzi. Ok. godz. 22 doszło tam do dwóch wypadków z udziałem sześciu pojazdów. Policja kieruje ruch objazdem.

Jak poinformowała dyżurna Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, najpierw – ok. godz. 21.45 - na wysokości Dzierzgówka zderzyły się na A2 dwa samochody osobowe i bus; nikt nie został poszkodowany.

Natomiast tuż po godz. 22 w okolicy Nieborowa, czyli w odległości ok. 2 km od pierwszej kolizji, doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Dwie osoby zostały ranne.

Według danych GDDKiA, przejazd A2 w kierunku Łodzi jest obecnie całkowicie zablokowany. Policja kieruje ruch objazdem na węźle Skierniewice do DK 70 przez Łowicz, a następnie do DK 14, DW 704 i z powrotem na autostradę przez węzeł Łowicz. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl