Nie będzie tańszego parkowania

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/GLady

  

W Łodzi opłaty za parkowanie nie zostaną obniżone. Przeciwko takiemu pomysłowi głosowali na sesji Rady Miejskiej w Łodzi radni koalicji PO-SLD. Za niższymi opłatami byli radni PiS. Znikną natomiast papierowe mandaty wkładane za szybę auta. Po wystawieniu będą one wysyłane do kierowców pocztą - czytamy w Dodatku Łódzkim "Gazety Polskiej Codziennie".

W Łodzi była szansa na obniżenie opłat za parkowanie. Jednak nie zgodzili się na to radni z koalicji PO-SLD.

– Chcieliśmy, by ceny za parkowanie obniżono o ok. 50 proc. Zawsze twierdziliśmy, że pozwoli to na lepszą ściągalność opłat. Przy niższej cenie więcej osób zapłaci za parking. To korzystne dla budżetu Łodzi

– uważa Włodzimierz Tomaszewski (PiS), wiceprzewodniczący komisji finansów, budżetu i polityki podatkowej Rady Miejskiej w Łodzi.

Dzisiaj za pierwszą godzinę parkowania płaci się 3 zł za godzinę. Propozycjom samorządowców z klubu PiS zdecydowanie sprzeciwili się radni PO i SLD.

– Strefa płatnego parkowania nie służy do zbierania pieniędzy do budżetu Łodzi, a do tego, żeby kierowcy nie parkowali tam na dłużej. Od parkowania samochodów w centrum odchodzą wszystkie duże miasta

– uważa działacz PO Bartosz Domaszewicz, przewodniczący doraźnej komisji ds. transportu Rady Miejskiej w Łodzi. Natomiast zdaniem Mateusza Walaska, przewodniczącego klubu PO w Radzie Miejskiej w Łodzi, PiS, próbując obniżyć opłaty, sprzeciwia się polityce rządu.

– Obecny polski rząd dąży do tego, żeby opłaty za parkowanie były coraz wyższe. W ten sposób także chce zniechęcić kierowców do wjeżdżania do centrum miast. W śródmieściu zawsze można skorzystać z wynajmu roweru czy skutera. Niekoniecznie trzeba jeździć własnym autem. Musimy też promować lepszy dostęp do transportu publicznego

– twierdzi radny PO.

Według radnego SLD Władysława Skwarki duża liczba aut w centrum Łodzi powoduje zwiększenie smogu w mieście.

– Łódź próbuje walczyć z zanieczyszczeniem powietrza. Jednym ze sposobów jest zmniejszenie liczby samochodów w centrum. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której będzie się opłacało wjeżdżać na dłużej do śródmieścia

– uważa działacz SLD.

Dodajmy, że w Łodzi zgodnie z podjętą przez samorządowców uchwałą prawdopodobnie jeszcze w tym roku znikną papierowe mandaty.

– Kontrolerzy będą mieli dane osób, które nie zapłaciły za parkowanie, dzięki sprawdzeniu numeru rejestracyjnego pojazdu. Mandat przyjdzie do kierowcy pocztą. W ten sposób zwiększymy zakres i częstotliwość kontroli

– informuje Maciej Sobieraj, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dodatek Łódzki "Gazety Polskiej Codziennie"
Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl