Inauguracja tegorocznej "Szlachetnej Paczki"

Logo Szlachetna Paczka / twitter.com/@szlachetnapaczk

  

W sobotę nastąpi otwarcie bazy rodzin, które w tym roku wesprze Szlachetna Paczka. Z tej okazji w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się symboliczne marsze wolontariuszy i przyjaciół akcji.

Historie tysięcy rodzin od soboty będzie można poznać wchodząc na stronę szlachetnapaczka.pl. To rodziny odwiedzone w tym roku przez wolontariuszy Paczki i zakwalifikowane do udziału w akcji. Do akcji organizatorzy z 35 tys. odwiedzonych rodzin zakwalifikowali 20 tys. To, czy każda z nich otrzyma wsparcie, zależy od liczby darczyńców.

Osoby, instytucje, firmy zainteresowane pomocą ubogim wchodząc na stronię internetową akcji mogą wybrać rodzinę, dla której zechcą przygotować "paczkę". Rodziny w 670 lokalizacjach w całej Polsce otrzymają prezenty w "weekend cudów" – 8 i 9 grudnia.

Z okazji otwarcia bazy rodzin, w sobotę w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się symboliczne marsze wolontariuszy (w tym roku zaangażowało się w akcję 11 tys. wolontariuszy) i przyjaciół akcji. Za najbardziej uroczysty marsz uchodzi ten w Krakowie – to w tym mieście stowarzyszenie Wiosna, organizujące Paczkę, ma siedzibę. W Krakowie marsz rozpocznie się w samo południe na ul. Grodzkiej w rejonie Wawelu, a zakończy na Rynku Głównym.

- Paczka umożliwia autentyczne spotkanie ludzi z różnych światów, biednych i bogatych, zagubionych i tych, którzy pomagają odnaleźć nadzieję – powiedziała prezes stowarzyszenia Wiosna Joanna Sadzik.

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 r. Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie, przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Akcję wspierają artyści, sportowcy, politycy, w tym prezydent RP Andrzej Duda, który i w tym roku, wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, przygotuje paczkę dla wybranej przez siebie rodziny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tragedia w kopalni "Murcki-Staszic". Nie żyje dwóch górników

KWK Murcki-Staszic / CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3144242

  

Dwaj pracownicy działu wentylacji kopalni Murcki-Staszic w Katowicach zmarli dzisiaj na poziomie 900 m. Według wstępnych hipotez znaleźli się w atmosferze niezdatnej do oddychania.

Poinformował o tym rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia, Tomasz Głogowski.

Nieprzytomnych kolegów znaleźli inni górnicy. Wezwany lekarz stwierdził ich zgon.

- W kopalni nie odnotowano żadnego wstrząsu. Podejrzewamy, że znaleźli się w atmosferze niezdatnej do oddychania. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni powołana w tym celu komisja

– powiedział Głogowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl