Brzęczek wciąż jest optymistą. "Ta drużyna będzie silna"

Jerzy Brzęczek / By Roger Gor - IMG_9903.JPG, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41849162

  

Trener polskich piłkarzy Jerzy Brzęczek przyznał po porażce w meczu towarzyskim w Gdańsku z Czechami (0:1), że jest to trudny moment dla reprezentacji. Podkreślił jednocześnie, iż jest spokojny, że jego drużyna będzie "silna i dobra".

"To są niełatwe momenty, ale jeśli drużyna przetrwa, przejdzie je, to wtedy będzie silna i jestem bardzo spokojny, że ta drużyna będzie silna i dobra" - powiedział selekcjoner biało-czerwonych.

Zaznaczył, że mimo przegranej nie może swoim zawodnikom zarzucić braku zaangażowania, ambicji czy tego, że nie stwarzali sytuacji.

"Śmiem twierdzić, że gdyby piłka nie podskoczyła Robertowi Lewandowskiemu w polu karnym, to wyrównalibyśmy, a później pokusilibyśmy się o zdobycie drugiej bramki. Szczęście wyraźnie nam nie sprzyja na tę chwilę" - wspomniał Brzęczek.

Ocenił, że druga połowa była bardzo dobra w wykonaniu polskiego zespołu. "Jednak przeciwnik wykorzystał jedną sytuację, później miał jeszcze tylko jedną, a my stworzyliśmy kilka sytuacji, ale żadnej nie wykorzystaliśmy. Na pewno to nie było to, czego oczekiwaliśmy, ale pomimo tej porażki nie było to złe spotkanie" - analizował.

Jak dodał, cieszy go, że w trudnym momencie, gdy drużyna przegrywała, pokazała zaangażowanie, charakter i dobre rozegranie akcji.

"Było zaangażowanie, determinacja i piłkarska złość. Zawodnicy chcieli za wszelką cenę wyrównać. Dużo ciekawych rzeczy wtedy zaprezentowaliśmy, ale oczywiście nie jesteśmy zadowoleni, że przegraliśmy" - podkreślił.

Przyznał, że największą bolączką jego drużyny jest obecnie defensywa, choćby dlatego, że "w żadnym z pięciu meczów nie zagraliśmy na zero z tyłu".

"To element do największej poprawy. Trzeba zwrócić uwagę, że zawodnicy w obronie są inni i ciężko jest w szybkim tempie zastąpić poprzedników. Wiemy o tym, że to nasz problem. Jeśli dojdą kontuzje tych piłkarzy, którzy są silnymi punktami, to pokazuje jak duże jest to zmartwienie" - powiedział.

Tłumaczył, że tylko trzy zmiany - choć w meczu towarzyskim można ich dokonać sześć - wynikały z faktu, że gra polskiej drużyny "była w drugiej połowie dość płynna". "Poza tym przegrywaliśmy i nie chcieliśmy tracić czasu" - zaznaczył.

Był to piąty występ biało-czerwonych pod wodzą Brzęczka. Dwa pierwsze zremisowali, a trzy kolejne przegrali. We wtorek w Guimaraes zmierzą się z Portugalią na zakończenie zmagań w pierwszej edycji Ligi Narodów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marszałek Sejmu: Największym wyzwaniem krajów karpackich są wyzwania infrastrukturalne

/ twitter.com/LLemaniak

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Idea konferencji "Europa Karpat" utworzyła się jeszcze w latach 90-tych. Jest ona wspólną ideą wspólnoty karpackiej. Zasadniczym celem było przybliżenie współpracy we wszystkich obszarach, jakimi zajmujemy się w życiu prywatnym i publicznym, jakim zajmują się państwa, instytucje pozarządowe, a także zwykli ludzie - mówił dziennikarzom marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

W Krasiczynie koło Przemyśla (woj. podkarpackie) trwa 22. edycja konferencji "Europa Karpat". Gospodarzem "Europy Karpat" jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński. 

Marszałek Sejmu odpowiadając na pytania dziennikarzy stwierdził, że "idea konferencji "Europa Karpat" utworzyła się jeszcze w latach 90-tych".

Jest ona wspólną ideą wspólnoty karpackiej. Zasadniczym celem było przybliżenie współpracy we wszystkich obszarach, jakimi zajmujemy się w życiu prywatnym i publicznym, jakim zajmują się państwa, instytucje pozarządowe, a także zwykli ludzie - jak chcieliby żyć w przyszłości na terenie karpackim. Każde spotkanie przynosi nowe wyzwania - są projekty formułowane także i tutaj, podczas tych spotkań pojawiła się idea, abyśmy jako państwa karpackie zaczęli prezentować nasze dziedzictwo, nasz dorobek, a także naszą atrakcyjność

- wyjaśnił.

Marek Kuchciński podkreślił, że "naszym największym wyzwaniem są wyzwania infrastrukturalne".

Via Carpatia, szybka kolej Budapeszt-Warszawa, przyspieszenie połączeń S1 czy S3, mówimy o kolejach, ale też wielkie wyzwanie - budowa szlaku łączącego Odrę z Dunajem, nagłaśniania już ponad sto lat temu - wielkie wyzwanie, ale uważam, że powinniśmy się tego podjąć. Jest to również współpraca między uczelniami karpackimi, a za tym wymiana młodzieży, powstają instytuty np. Felczaka. Są też zupełnie nowe przedsięwzięcia - przygotowujemy się do pogłębienia współpracy między parlamentami 

- dodał marszałek Sejmu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl