Trwają manewry Scorpions Fury-18

/ / / By Current file:Found by 475847394d347339 in websites noted in the source section.Previous file:Vectorization: Mysid and uploaded to Flag of NATO.svgCode cleaned up by Artem Karimov. - Current file:Source:Source file on Wikimedia Commons Flag of

  

Prawie 1800 żołnierzy z państw NATO i 250 sztuk sprzętu uczestniczy w wielonarodowym ćwiczeniu pod kryptonimem Scorpions Fury-18. Manewry odbywają się na poligonach w Cincu w Rumunii.

SCFY18 jest ćwiczeniem dowódczo-sztabowym certyfikującym kwaterę główną Południowo-Wschodniej Wielonarodowej Brygady (HQ MNB SE) do realizacji przydzielonej misji. Szkolenie realizowane jest równolegle w dwóch obszarach CPX (sprawdzenie gotowości sztabu 2.BP do realizacji zadań) i FTX (sprawdzenie poziomu interoperacyjności pomiędzy tFP BG i 2.BP). W pokazie dynamicznym weźmie udział pluton zmotoryzowany z PKW Rumunia — podaje oficjalny portal Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 

Celem Dowództwa Wielonarodowej Brygady Południowo-Wschodniej (HQ MNB SE)  jest zapewnienie dowodzenia i kontroli nad działaniami w ramach art. 5 NATO - zbiorowa obrona, poziom brygady, w celu przyczynienia się do bezpieczeństwa terytorialnego i ludności na południu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...


Kolejne loty w ramach akcji "Lot do domu"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Gellinger/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś w ramach akcji "Lot do domu" odbędzie się 9 lotów do Warszawy, w tym m.in. z Toronto, Goa, Delhi, Chicago, Dublina czy Londynu - poinformowało na Twitterze ministerstwo spraw zagranicznych.

Loty do Warszawy odbędą się w sobotę z: Toronto (Kanada), Goa, Delhi (Indie), Chicago (USA), Dublina (Irlandia), Oslo (Norwegia), Saint Helier (Jersey), Las Palmas (Hiszpania) oraz Londynu (Wielka Brytania).

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Jak informował szef KPRM Michał Dworczyk zakończenie akcji planowane jest na 5 kwietnia, jednak w dalszym ciągu będą się odbywały na mniejszą skalę pojedyncze loty.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej https://LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

Za powrót do Polski podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę – od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1600-2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca LOT-owi polski rząd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts