Prezes NBP wprost: „Polska nie powinna wstępować do strefy euro”. Przedstawił uzasadnienie

Polska nie powinna wstępować do strefy euro - powiedział dzisiaj w Jasionce (woj. podkarpackie) podczas Kongresu 590 prezes NBP Adam Glapiński. Jak dodał, Polska da sobie z tym radę, ale tempo wzrostu będzie niższe.

Klimkin

Po komunizmie cenimy wolność. W tym wolność przedsiębiorstwa, wolność przedsiębiorczości. To jest ta siła. Nasi przedsiębiorcy są niesamowicie energiczni, niczego się nie boją. Należy zmniejszać ilość regulacji prawnych i dawać im coraz większą swobodę. A w miarę możności obniżać podatki

- powiedział Glapiński.

Zdaniem szefa NBP, nasza gospodarka jest "najbardziej stabilna i najszybciej rozwijająca się" oraz najbardziej dynamiczną częścią Europy.

Oczywiście szanujemy wszystkie traktaty europejskie itd. Wiemy, że w Unii Europejskiej ilość tych przepisów narasta. Ale sobie trzeba z tym radzić. Targować się o swoje i robić swoje. Biurokracja nas trochę hamuje. I nie wstępować do strefy euro. Bo wtedy będziemy - no też będzie dobrze, damy sobie i z tym radę oczywiście, ale tempo wzrostu będzie niższe

- powiedział Glapiński. 

W Kongresie 590, który odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa, ma wziąć udział około 6 tysięcy osób. Kongres swoją nazwę wziął od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane lub dystrybuowane przez polskie firmy.

Celem kongresu jest uwalnianie polskiego potencjału. W trakcie dwudniowego kongresu zaplanowano 94 debaty panelowe. Mają one dotyczyć m.in. nowych technologii, inwestycji, energetyki, polityki środowiskowej, handlu i eksportu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Adam Gapliński #prezes NBP #NBP #Narodowy Bank Polski #UE #Euro #Polska #Kongres 590

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo