Z jednym karnetem na wiele stoków

Narty / pixabay.com/melanieschamboeck0/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Przedstawiciele 14. stacji narciarskich z Podtatrza podpisali dziś porozumienie uruchamiające wspólny skipass pod nazwą Tatry Super Ski. Od najbliższego sezonu narciarze, posługując się jedną kartą, będą mieli do wyboru 90 tras, w tym m.in. w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej i Witowie.

Jak wyjaśnił prezes zarządu spółki Góral Skipass Roman Krupa, kartę Tatry Super Ski będzie można kupić w nadchodzącym sezonie zimowym w dowolnej stacji objętej projektem lub przez stronę internetową tatrysuperski.pl. Będą funkcjonowały dwa cenniki. Wspólny cennik dla Tatry Super Ski będzie obejmował karty czasowe na jedną, dwie, cztery albo sześć godzin, a także kartę ulgową aktywną po godzinie 16-stej. Będzie można też skorzystać z karty całodziennej albo kilkudniowej.

Oprócz tego każda ze stacji, która bierze udział w programie Tatry Super Ski będzie mogła ustalać cennik lokalny, biorąc pod uwagę swoją specyfikę. Nie będzie natomiast funkcjonujących dotychczas kart w systemie punktowym.

Wspólny skipass to wyraz naszej świadomości, że powinniśmy w mniejszym stopniu konkurować między sobą jako stacje, a w większym stopniu powinniśmy przyciągać całym regionem. Mamy na uwadze, że rozwijają się też sąsiednie regiony narciarskie. Już parę lat temu powstał karnet Góral Skipass, obejmujący kilka stacji narciarskich i to był zaczątek współpracy na większą skalę. Wspólny skipass to spore ułatwienie dla narciarzy

– powiedział Krupa.

W planach jest dalszy rozwój projektu, zakładający dołączenie kolejnych stacji, usprawnienie komunikacji pomiędzy ośrodkami narciarskimi oraz poszerzanie współpracy pomiędzy partnerami komercyjnymi i samorządem.

Projektem objęte są następujące stacje narciarskie: Bania Ski & Fun, Kaniówka i Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, Grapa Ski i Koziniec Ski w Czarnej Górze, Jurgów Ski w Jurgowie, Harenda i Polana Szymoszkowa w Zakopanem, Stacja Narciarska Suche w Suchem, Witów-Ski w Witowie, stacje Polskich Kolei Linowych Palenica w Szczawnicy i Mosorny Groń w Zawoi oraz Bachledova Ski w Zdziarze na Słowacji.

Z uwagi na inny system rozliczeniowy do wspólnego projektu Tatry Super Ski w najbliższym sezonie nie dołączą dwie popularne stacje: Małe Ciche oraz Rusiń-Ski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Fundamentalne znaczenie historii. „Wyrządzono nam wiele złego, jeśli chodzi o nieprawdę historyczną”

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

- Historia ma fundamentalne znaczenie wspólnototwórcze oraz państwowotwórcze. Nie byłoby takiej Polski, jaką mamy dzisiaj gdyby nie wielkie państwa dzieło dokumentowania, uczenia, kształcenia - mówił prezydent Andrzej Duda w Lublinie podczas XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich.

"Historia ma fundamentalne znaczenie wspólnototwórcze, historia ma fundamentalne znaczenie państwowotwórcze"

- oświadczył prezydent podczas uroczystości.

W przekonaniu Andrzeja Dudy "nie byłoby takiej Polski, jaką mamy dzisiaj - dumnej, kroczącej pod biało-czerwonymi sztandarami w Marszu Niepodległości 11 listopada, w setną rocznicę jej odzyskania przez Polskę, gdyby nie wielkie państwa dzieło dokumentowania, uczenia, kształcenia".

"Kształcenia kolejnych także i pokoleń historyków na polskich uczelniach. Tych, którzy wykonują tą najbardziej fundamentalną pracę - idą do szkoły podstawowej czy liceum czy innej i uczą młodzież tego, co w naszej historii ważne, tego, co powinno być mocno zapamiętane po to, żeby wiedzieć, jaka ta historia była i po to, żeby wiedzieć, gdzie w tej historii można spokojnie ocenić, że np. popełniono błędy"

- mówił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że z szacunkiem pochyla przed środowiskiem polskich historyków.

"Wykonujecie państwo wspaniałe dzieło, za które jestem ogromnie wdzięczny"

- dodał.

Prezydent zwrócił uwagę, że w jednym z dokumentów zjazdu jest mowa o e-historii.

">>To be i or not to be<< - bardzo dobre pytanie. Kto wie, czy nie należy go rozumieć szeroko - albo być >>i<<, albo w ogóle nie być. Kto wie, czy taka właśnie nie jest przyszłość"

- zastanawiał się prezydent.

"Jeżeli miałbym o tej kwestii dyskutować, powiedziałbym: tak, myślę, że internet i ta powszechność w związku z tym dostępu do informacji, która jest dzisiaj i która jest coraz szersza, jest właśnie jednym z elementów tego wielkiego sukcesu propagowania historii, także i czegoś, co nazywa się polityką historyczną, do której także mam tą niezwykłą możliwość, że mogę się przyczyniać"

- mówił.

Według prezydenta to jest właśnie przyszłość - "możliwość bardzo szerokiego dostępu do wiedzy".

"To jest także i ogromna szansa - pokazywania młodzieży, ale przede wszystkim także i pokazywania światu naszej historii światu takiej, jaka ona była. To jest wielka szansa, którą musimy wykorzystać dlatego, że stało się wiele złego, wyrządzono nam wiele złego, jeśli chodzi o nieprawdę historyczną" 

- przekonywał.

W tym kontekście przypomniał sformułowanie "polskie obozy śmierci" - jak ocenił - "dramatyczne" z punktu widzenia naszego kraju.

"Musimy z tym konsekwentnie walczyć, ale musimy także jak najszerzej propagować naszą prawdę. To jest wielkie państwa zadanie, myśleć o tej prawdzie, ale także zastanawiać się nad tym, w jaki sposób podawać ją, by była jak najbardziej przystępna, by w możliwie najlepszy sposób trafiała do adresatów, czyli do wszystkich"

- wskazywał.

Zaapelował, by właśnie te tematy stały się przedmiotem dyskusji podczas zjazdu.

"One są niezwykle ważne dla naszej przyszłości"

- zaznaczył.

Andrzej Duda podziękował historykom za wszystko, co czynią dla Polski.

"Jak wiecie: >>takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie<<. Mogę śmiało dzisiaj powiedzieć, że pod tym względem polscy historycy są jedną z najpiękniejszych naszych grup społecznych"

- zaznaczył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl