W co gra Leszek Czarnecki?

  

We wtorek „Gazeta Wyborcza” opublikowała materiał oparty na zapisie nagranej rozmowy miliardera Leszka Czarneckiego i prezesa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Zdaniem Czarneckiego szef KNF w marcu 2018 r. miał zaoferować przychylność dla jego banku w zamian za ok. 40 mln zł. Po publikacji wydarzenia potoczyły się błyskawicznie: Chrzanowski podał się do dymisji, a prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił wszcząć śledztwo w sprawie podejrzenia o przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Pojawiają się jednak pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na przykład kwestia daty publikacji nagrania: powstało ono w marcu, a biznesmen czeka do listopada z jego publikacją. Robi to w momencie, gdy jego Idea Bank trafia na listę ostrzeżeń publicznych w związku ze sprawą GetBacku, w której toczy się intensywne śledztwo, a część podejrzanych jest w aresztach. Już pobieżna ocena sprawy pozwala wysnuć wniosek, że Czarnecki, ujawniając rozmowę z szefem KNF, na pewno nie kierował się szlachetnymi pobudkami. A szczegóły i motywy tej operacji – miejmy nadzieję – dogłębnie wyjaśnią prokuratorzy i funkcjonariusze CBA.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts