Struzik się zasmuci. PO dziękuje i woli swojego człowieka…

Adam Struzik / Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Jestem kandydatem PSL na marszałka woj. mazowieckiego – był jeszcze wczoraj pewien swojej pozycji Adam Struzik (PSL). Jednak okazuje się, że dotychczasowy koalicjant ludowców ma inne plany… - Naturalnym kandydatem byłby Marcin Kierwiński - ocenił Jan Grabiec (PO) pytany, czy Platforma ma kandydata na marszałka Mazowsza. Stwierdził, że Struzik jest zasłużonym marszałkiem, ale układ sił w sejmiku mazowieckim jest inny niż 4 lata temu. Zastrzegł, że rozmowy trwają.

Rzecznik PO został zapytany dziś w radiu RMF FM, czy Adam Struzik jest dla PO „oczywistym” kandydatem na marszałka woj. mazowieckiego.

Trwają na ten temat rozmowy. (Struzik) jest wieloletnim, zasłużonym marszałkiem, ale układ sił dzisiaj w sejmiku mazowieckim wygląda inaczej niż cztery lata temu

- powiedział.

W 51-osobowym sejmiku województwa mazowieckiego w tegorocznych wyborach najwięcej mandatów zdobyło PiS - 24, ale nie daje to temu ugrupowaniu większości. Koalicja Obywatelska zdobyła 18, PSL – 8, a Bezpartyjni Samorządowcy - 1. Grabiec podkreślił, że Koalicja Obywatelska uzyskała bardzo dobry wynik. W 2014 r. kadencji PSL uzyskało 16 mandatów, a PO - 15.

Pytany, czy PO ma kandydata na marszałka na Mazowszu odpowiedział, że „naturalnym kandydatem byłby szef struktur warszawskich (PO) Marcin Kierwiński”. - Ale - jak mówiłem - rozmowy się toczą na ten temat - dodał rzecznik PO.

Dopytywany, czy Kierwiński - który jest posłem PO - chciałby objąć funkcję marszałka województwa i odejść z Sejmu, Grabiec powiedział, że Kierwiński był już kiedyś wicemarszałkiem województwa mazowieckiego. Dopytywany, czy jednak Kierwiński chciałby wrócić do pracy w samorządzie, rzecznik PO odparł, że to pytanie do Kierwińskiego.

Ocenił przy tym, że każdy, kto był samorządowcem, „kto czuł na sobie te odpowiedzialność za los swojej lokalnej czy regionalnej ojczyzny”, wie jak ważna jest to sprawa. - Marcin Kierwiński jest bardzo dobrze wspominany przez samorządowców na Mazowszu bez względu na to z jakiej partii pochodzą, czy są bezpartyjni, czy związani z PSL, czy z PO, czy z PiS - dodał Grabiec.

Zastrzegł ponownie, że rozmowy trwają. - Może za kilkanaście godzin, może za kilka dni poznamy ich wyniki - powiedział Grabiec.

Wczoraj sejmik mazowiecki zebrał się na ostatniej sesji obecnej kadencji. Na pytanie, czy będzie kolejną kadencję marszałkiem, Struzik powiedział we wtorek, że jest kandydatem PSL na marszałka woj. mazowieckiego.[czytaj:https://niezalezna.pl/245404-struzik-sie-chwali-swymi-dokonaniami]

Jestem kandydatem PSL na marszałka woj. Mazowieckiego. Trwają rozmowy dot. koalicji w sejmiku, współpraca PO i PSL przebiegała bardzo efektywnie. Mam nadzieję, że najbliższe 5 lat też będzie w tych relacjach koalicyjnych

- przekonywał Struzik.

Struzik - polityk PSL, wiceprezes tej partii, w przeszłości senator - funkcję marszałka woj. mazowieckiego sprawuje od 2001 r.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były partner biznesowy Poroszenki zatrzymany

Siedziba NABU / Автор: Mr.Rosewater - Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56810094

  

Na Ukrainie zatrzymano dzisiaj byłego zastępcę sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeha Hładkowskiego, który w przeszłości był partnerem biznesowym poprzedniego prezydenta kraju Petra Poroszenki.

Hładkowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NABU) przy próbie opuszczenia Ukrainy na jednym z kijowskich lotnisk - podały media z powołaniem na źródła.

Informację tę potwierdziło następnie samo NABU; jego biuro prasowe poinformowało, iż Hładkowskiego zatrzymano w związku z podejrzeniem o nadużycie stanowiska służbowego.

Hładkowski był bohaterem skandalu korupcyjnego, który wybuchł na Ukrainie w trakcie kampanii przed wiosennymi wyborami prezydenckimi, w których Poroszenko ubiegał się o reelekcję.

Sprawa związana była z przemytem części zamiennych do sprzętu wojskowego z Rosji oraz ich sprzedaży po zawyżonych cenach państwowemu koncernowi zbrojeniowemu Ukroboronprom. Według mediów w aferę zamieszany był m.in. Hładkowski, który w tym czasie był zastępcą sekretarza RBNiO. W wyniku skandalu Hładkowski stracił to stanowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl