Wałęsa już wyszukuje kolejną "aferę". Cenckiewicz odpowiada w swoim stylu!

Lech Wałęsa / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dzień bez doszukiwania się kolejnych afer i prowokacji to... chyba dzień stracony dla byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Tym razem wskazał on miejsce, gdzie należy szukać kolejnej "wielkiej afery". Powiązał to z osobą Sławomira Cenckiewicza i... kolejny raz dostał mocną ripostę!

Były prezydent niejednokrotnie zabierał głos w sprawie osób, które - delikatnie mówiąc - nie skupiają się tylko na jego gloryfikowaniu. Tym razem skupił się na Sławomirze Cenckiewiczu. Wałęsa napisał na Facebooku, gdzie według niego należy szukać kolejnej afery. Wiąże to z osobą Cenckiewicza i Instytutem Pamięci Narodowej, choć nic więcej o tym nie napisał. 

 Oczywiście zaczepka Wałęsy spotkała się z odpowiedzią Cenckiewicza - dość humorystyczną, w której swoje miejsce znalazł... słynny, wielki długopis byłego prezydenta.

To nie pierwszy raz, gdy Wałęsa skupia się na Cenckiewiczu. Ostatnio wyznaczył 250 tysięcy nagrody za wskazanie "autora prowokacji", która miała doprowadzić do oskarżeń Wałęsy o agenturalną przeszłość. Padło tam nazwisko Cenckiewicza, a ten odpowiedział, że... to jemu należy się nagroda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl. twitter.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl