Wałęsa już wyszukuje kolejną "aferę". Cenckiewicz odpowiada w swoim stylu!

Lech Wałęsa / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dzień bez doszukiwania się kolejnych afer i prowokacji to... chyba dzień stracony dla byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Tym razem wskazał on miejsce, gdzie należy szukać kolejnej "wielkiej afery". Powiązał to z osobą Sławomira Cenckiewicza i... kolejny raz dostał mocną ripostę!

Były prezydent niejednokrotnie zabierał głos w sprawie osób, które - delikatnie mówiąc - nie skupiają się tylko na jego gloryfikowaniu. Tym razem skupił się na Sławomirze Cenckiewiczu. Wałęsa napisał na Facebooku, gdzie według niego należy szukać kolejnej afery. Wiąże to z osobą Cenckiewicza i Instytutem Pamięci Narodowej, choć nic więcej o tym nie napisał. 

 Oczywiście zaczepka Wałęsy spotkała się z odpowiedzią Cenckiewicza - dość humorystyczną, w której swoje miejsce znalazł... słynny, wielki długopis byłego prezydenta.

To nie pierwszy raz, gdy Wałęsa skupia się na Cenckiewiczu. Ostatnio wyznaczył 250 tysięcy nagrody za wskazanie "autora prowokacji", która miała doprowadzić do oskarżeń Wałęsy o agenturalną przeszłość. Padło tam nazwisko Cenckiewicza, a ten odpowiedział, że... to jemu należy się nagroda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl. twitter.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl