Z OSTATNIEJ CHWILI

Belg Remco Evenepoel mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego • • •

Matka piła alkohol - 3-latka błąkała się po mieście. Sprawa trafiła do sądu

Za narażenie trzyletniej córeczki na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu odpowie wkrótce przed sądem Katarzyna M. z Częstochowy. W marcu jej dziecko błąkało się ulicami w koszulce z krótkim rękawem, zaopiekowali się nim przechodnie.

młotek sędziego
pixabay.com /Creative Commons CC0/TPHeinz

Informację o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia w tej sprawie przekazał dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe.

28 marca br. 35-letnia Katarzyna M. poszła ze swoją córeczką do mieszkania znajomej przy ul. Katedralnej w Częstochowie. Razem ze znajomą piły alkohol. W pewnym momencie dziecko, niezauważone przez kobiety, opuściło mieszkanie i wyszło na ulicę Katedralną.

Widok dziewczynki ubranej nieodpowiednio do pory roku i temperatury na dworze, wzbudził zainteresowanie przechodniów, którzy okryli 3-latkę kocykiem i poinformowali o wszystkim policję. Dziewczynka miała na sobie jedynie koszulkę z krótkim rękawem i legginsy.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili tożsamość matki dziecka, która po pewnym czasie przybyła na miejsce. Na podstawie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu stwierdzono u Katarzyny M. prawie 4 promile alkoholu

– poinformował prok. Ozimek.

M. przedstawiono zarzut narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kobieta przyznała się do winy i wyjaśniła, że kiedy była u koleżanki, u której piła alkohol, poszła do toalety, gdyż poczuła się źle i wtedy córka wyszła z mieszkania. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policji. Katarzyna M. nie była w przeszłości karana.

Przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo (np. rodzic), przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Częstochowie. Materiały sprawy zostały przekazane także Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich sadu. Chodzi o sprawdzenie prawidłowości sprawowania opieki przez matkę oraz rozważenia środków określonych w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#Częstochowa #narażenie na utratę życia #policja #sąd #dziecko #dziewczynka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo