Czy będą niższe opłaty za parkowanie?

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/fill

  

Radni z komisji finansów, budżetu i polityki podatkowej Rady Miejskiej w Łodzi poparli obniżenie opłat w strefie płatnego parkowania - informuje dziś Dodatek Łódzki "Gazety Polskiej Codziennie".

Według radnych opłaty w podstrefie A (ścisłe centrum) powinny wynosić 1 zł za pierwsze pół godziny parkowania, 2 zł za pierwszą godzinę, 2,5 zł za drugą, 3 zł za trzecią oraz 2 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania. Roczna opłata abonamentowa zaproponowana przez samorządowców w podstrefie A to 1,5 tys. zł.

Opłaty za parkowanie w podstrefie B (poza ścisłym centrum) powinny natomiast według nich wynosić 50 gr za pierwsze pół godziny parkowania, 1 zł za pierwszą godzinę, 1,5 zł za drugą, 2 zł za trzecią oraz 1 zł za czwartą i każdą kolejną godzinę parkowania. Roczna opłata abonamentowa w podstrefie B miałaby zaś wynosić 1 tys. zł.

Radni z komisji finansów komisji, budżetu i polityki podatkowej zgodzili się również na zmniejszenie opłat za miesięczne korzystanie z wybranego miejsca parkingowego. W podstrefie A od godz. 8 do 18 opłata wynosiłaby miesięcznie 400 zł, a w podstrefie B 300 zł. Za wykupienie takiego stanowiska całodobowo opłata wynosiłaby 500 zł (podstrefa A) oraz 400 zł (podstrefa B). Obecnie te opłaty są o 100 proc. wyższe.

CZYTAJ WIĘCEJ w dzisiejszym Dodatku Łódzkim "Gazety Polskiej Codziennie"!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Dodatek Łódzki "Gazety Polskiej Codziennie"
Tagi

Wczytuję komentarze...

Lombardia może skończyć jak Wuhan

zdjęcie ilustracyjne / qimono CC0

  

Jeśli sytuacja w Lombardii na północy Włoch, gdzie szerzy się koronawirus, pogorszy się, „mogłyby zostać podjęte bardziej drastyczne i restrykcyjne kroki, podobnie jak w Wuhan” w Chinach - oświadczył szef władz regionu Attilio Fontana w telewizji RAI.

W dzisiejszym wywiadzie nawiązał w ten sposób do sytuacji w chińskim mieście, epicentrum epidemii, gdzie doszło do zupełnego paraliżu.

W rozmowie z włoską telewizją publiczną Fontana zastrzegł zarazem, że jest przekonany, iż nie trzeba będzie uciekać się do takich środków i że nie zostanie osiągnięty poziom kryzysu, w którym niemożliwe będzie kontrolowanie zakażeń.

W Lombardii zanotowano dotychczas około 90 przypadków zachorowań na ponad 130 potwierdzonych w kilku regionach na północy Włoch.

Nadal nie wiadomo, co jest przyczyną lawinowego wzrostu przypadków groźnego wirusa we Włoszech, a więc w kraju, w którym - jak się przypomina - obowiązują od końca stycznia najbardziej surowe w Europie kroki w ramach prewencji i gdzie rząd, po potwierdzeniu trzech pierwszych zachorowań, wprowadził stan kryzysowy.

Od trzech tygodni kontrolowani są wszyscy pasażerowie na lotniskach. Dotąd zmierzono tam temperaturę około 2 mln osób.

Lekarze przyznają, że nadal nie ustalili z całkowitą pewnością, kto jest „pacjentem zero”, którego można uznać za źródło fali zachorowań w ostatnich dniach w kilku regionach na północy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts