Schetyna nie może przełknąć goryczy porażki w mateczniku PO. I powtarza: „To korupcja polityczna”

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

– Sprawa jest poważniejsza, bo doszło do takiej klasycznej korupcji politycznej – w ten sposób Grzegorz Schetyna ocenił koalicję, którą PiS i Bezpartyjni Samorządowcy zawarli wczoraj w sejmiku na Dolnym Śląsku. Region ten uważany jest za matecznik PO.

W tegorocznych wyborach do sejmiku dolnośląskiego Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 6 mandatów i stali się kluczowym ugrupowaniem do ewentualnej koalicji, ponieważ PiS zdobyło 14 mandatów w 36-osobowym sejmiku, a Koalicja Obywatelska ma 13 radnych. Pozostałe mandaty przypadły: KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska - 2 i PSL - 1.

Wczoraj PiS zawarł z nimi koalicję.

Porażka w mateczniku PO najwidoczniej zabolała Grzegorza Schetynę, który jak mantrę powtarza, że doszło do "korupcji politycznej".

Uważam, że sprawa jest poważniejsza, bo doszło do takiej klasycznej korupcji politycznej, tzn. negocjacji odnośnie pieniędzy, które z budżetu państwa mają być przeznaczone, nawet nie na cały Dolny Śląsk, na region, ale na dwie-trzy gminy, chodzi o Lubin, Polkowice i Głogów, gdzie część z pieniędzy z podatku miedziowego, które trafiają do budżetu, mają trafić właśnie do tych powiatów. I cały region, całe województwo, cały Dolny Śląsk jest oddany, przez to, że szefem Bezpartyjnych samorządowców jest prezydent Lubina – mówił w Radiu ZET.

Zdaniem lidera PO... głos oddany na Bezpartyjnych Samorządowców to głos... oddany na PiS.

Nie może być tak, że mieszkańcy Dolnego Śląska – a także inne regiony – głosują na Bezpartyjnych samorządowców, uważając, że to jest nowa jakość w polityce, w samorządzie, że to są niepartyjni działacze, którzy będą pracować na rzecz regionu, a oni idą z PiS-em. To już lepiej głosować na PiS, no bo to jest po prostu udawanie. Wszyscy muszą wiedzieć od tego czasu – to jest bardzo ważny moment – że głosowanie na takie konstrukcje jak Bezpartyjni samorządowcy to są głosy oddane na PiS – stwierdził.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus już na Litwie

/ pixabay.com

  

Litewskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19, który od grudnia spowodował 3 tys. zgonów na całym świecie, z czego 2788 w samych Chinach. Liczba zakażeń na świecie przekracza 80 tys.

Obecność wirusa potwierdzono u kobiety, która 24 lutego wróciła do Wilna z Werony we Włoszech, gdzie znajduje się największe w Europie ognisko zakażeń i gdzie z powodu choroby wywołanej nowym koronawirusem zmarło już 17 osób.

Nadzieje, że uda się zlokalizować epidemię, nie pozwalając jej na rozszerzenie się poza terytorium Chin, okazały się płonne

- napisała w komentarzu agencja Reutera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts