Czarnecki zagrał va banque

  

Według miliardera Leszka Czarneckiego, który złożył w tej sprawie doniesienie do prokuratury, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski chciał od niego ogromnej łapówki w zamian za przychylność wobec związanych z Czarneckim podmiotów. Dowodem ma być nagranie rozmowy obu panów ujawnione przez „Gazetę Wyborczą”. Jej treść całkowicie dyskredytuje Chrzanowskiego i pozbawia go wiarygodności.

Początkowo starał się on udawać, że nie ma problemu, na szczęście jednak zdobył się na jedyny sensowny krok w tej sytuacji i podał się do dymisji. Jednak ujawnienie teraz nagrania zarejestrowanego przez Czarneckiego w marcu br. (kiedy miało dojść do rozmowy) świadczy o tym, że miliarder może być przyparty do muru. Trudno nie odnieść wrażenia, że publikacja taśmy to z jego strony zagrywka va banque. W końcu jego nazwisko od początku pojawia się przy okazji afery firmy windykacyjnej GetBack, a według kierowanej przez Marka Chrzanowskiego KNF związany z nim Idea Bank mógł być w ten skandal zamieszany. Efekty działań komisji w tej sprawie ujawnił pod koniec października „Dziennik Gazeta Prawna” – niespełna dwa tygodnie przed publikacją „GW”. Czy to na pewno zbieg okoliczności?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts