Polscy piłkarze przenieśli się w czasie

Grzegorz Krychowiak / twitter.com/@LaczyNasPilka

  

Reprezentanci Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak, oraz selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek wzięli udział w wyjątkowej sesji fotograficznej. Zdjęcia piłkarzy w historycznych strojach reprezentacji znajdą się w kalendarzu na 100-lecie istnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak podaje „Przegląd Sportowy”, Wojciech Szczęsny stanął przed obiektywem w koszuli bramkarskiej z Igrzysk w Paryżu z 1924 r. Robert Lewandowski w komplecie z pierwszego meczu międzypaństwowego reprezentacji rozegranego przeciwko Węgrom w 1921 r. Grzegorz Krychowiak z kolei pozował w stroju z 1938 r. A Jerzy Brzęczek założył na siebie garnitur z lat 1921-1939.

Zdjęcia trafią do wyjątkowego kalendarza z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, który będzie można kupić dopiero w przyszłym roku. 

Tymczasem na Twitterze portalu "Łączy nas piłka" pojawiły się już dwa zdjęcia piłkarzy w historycznych strojach.

Pojawił się również film z sesji fotograficznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, Przegląd sportowy, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Są rzeczy ważne... Sprawy LGBT priorytetem dla Trzaskowskiego. A co z Warszawiakami w potrzebie?

Rafał Trzaskowski / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisze w poniedziałek deklarację na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+). Tymczasem na rozmowę z rodzicami dzieci niepełnosprawnych o powołaniu dla nich szkoły warszawscy radni PO i Nowoczesnej nie mają czasu.

Dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej stołecznego ratusza Aldona Machnowska-Góra poinformowała, że w deklaracji wymienione zostały obszary, które w opinii społeczności LGBT+ wymagają podjęcia działań. Wskazała, że najważniejsze postulaty zawarte w dokumencie dotyczą m.in.: bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej.

Machnowska-Góra wskazała, że dokument nie precyzuje sposobu realizacji poszczególnych postulatów. Postulaty będą realizowane sukcesywnie. Podkreśliła, że deklarowane działania na rzecz osób LGBT+ wynikają z obowiązków nałożonych na samorządy.

Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy poinformował w komunikacie, że w poniedziałkowym spotkaniu obok prezydenta Rafała Trzaskowskiego weźmie udział Aldona Machnowska-Góra oraz przedstawiciele organizacji reprezentujących społeczność LGBT+: Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości.

[polecam:https://niezalezna.pl/258690-trzaskowski-obiecywal-miejsca-w-zlobkach-zmienil-zdanie-nowy-projekt-forsuje-w-tajemnicy]

Jak widać prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski sukcesywnie spełnia wszystkie postulaty środowisk homoseksualnych. szkoda, że takiej samej wagi nie przywiązuje do innych potrzeb mieszkańców. Jak informuje radny PiS Sebastian Kaleta na Twitterze, podczas wczorajszej sesji Rady Miasta rodzice niepełnosprawnych dzieci po raz kolejny prosili o pozyskanie środków na nową szkołę specjalną - bezskutecznie.

[polecam:https://niezalezna.pl/255928-czy-tak-bedzie-wygladac-warszawa-zastepca-trzaskowskiego-o-kontrowersyjnych-planach]

Wczoraj zdesperowani rodzice z Ursynowa po raz kolejny prosili na sesji Rady Miasta, by znaleziono środki na powołanie szkoły specjalnej dla dzieci z niepełnosprawnościami (ok. 300 dzieci).

Radni PO/N nie chcieli rozmawiać.

Są widocznie sprawy ważniejsze, jak karta LGBT+

- napisał Kaleta na Twitterze.

Z kolei radny Jacek Ozdoba zwraca uwagę na inny palący problem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl