Jak poinformowała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, prace modernizacyjne trwają już na kilku przejazdach kolejowo-drogowych. - W sumie w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, na Podkarpaciu zmodernizowanych będzie 13 skrzyżowań za 14 mln zł – dodała.

Prace trwają na przejazdach kolejowo-drogowych w Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej i Lubaczowie. Wymienione zostały już tory i jezdnia, a dla pieszych zbudowano chodniki.

Dodatkowo w Lubaczowie będą wymienione urządzenia sygnalizacyjne, rogatki i oświetlenie. Natomiast na przejeździe w pobliżu przystanku Gniewczyna zamontowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia: sygnalizatory i rogatki zamykające ruch aut i pieszych na czas przejazdu pociągu.

Jak zaznaczyła Szalacha, w listopadzie rozpoczęły się prace także na przejeździe w Zagórzu na linii Nowy Zagórz – Łupków. - W tym miesiącu roboty będą prowadzone także na kolejnych skrzyżowaniach w regionie, m.in. w Strzyżowie (linia Rzeszów Główny – Jasło) i Besku (trasa Stróże-Krościenko) – zapowiedziała.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z o.o. oraz KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji SA.