Siemoniak w szoku po utracie Dolnego Śląska! Już krytykuje koalicję PiS i bezpartyjnych

Tomasz Siemoniak / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej nie mogą przeżyć wyborczej porażki na Dolnym Śląsku. Kiedy okazało się, że zwycięski PiS stworzy koalicję z bezpartyjnymi, rozpoczęło się wygłaszanie opinii. Najdalej poszedł Tomasz Siemoniak, który... wieszczy szybki koniec koalicji. Oj, ktoś tu solidnie odleciał!

PiS i Bezpartyjni Samorządowcy podpisali umowę koalicyjną na Dolnym Śląsku. Porozumienie przewiduje, że Bezpartyjni wskażą kandydata na marszałka województwa, którym ma pozostać Cezary Przybylski. Dwóch wicemarszałków ma mieć PiS.

Jak nietrudno zgadnąć, "totalna opozycja" przyjęła tę decyzję z niezadowoleniem. Rozpoczął się już festiwal komentarzy ze strony polityków Platformy Obywatelskiej.

"To jest decyzja Bezpartyjnych Samorządowców. Myślę, że będą tej decyzji żałować"

- powiedział Tomasz Siemoniak, komentując dzisiejsze ustalenia dotyczące Dolnego Śląska.

Wiceszef PO jest też oczywiście zdania, że koalicja Bezpartyjnych z PiS nie przetrwa całej kadencji samorządu. "Myślę, że przetrwa tyle, ile PiS będzie w rządzie, czyli do najbliższych wyborów parlamentarnych" - zaznaczył Siemoniak. Chyba ktoś tu nie zapoznał się z wynikami sondaży przez ostatnie miesiące...

PiS wygrało wybory do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, zdobywając 28,53 proc. poparcia. To dało tej partii 14 mandatów. Radni ci nie mieli jednak większości w 36-osobowym sejmiku i jeśli chcieli rządzić województwem, musieli zawiązać koalicję. Bezpartyjni Samorządowcy - ugrupowanie, którego jednym z liderów jest prezydent Lubina Robert Raczyński - zdobyło sześć mandatów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Unijna mobilizacja: Miliony euro na walkę z koronawirusem! Specjalna misja uda się do Włoch

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Unia Europejska przeznaczy ponad 230 mln euro na globalną walkę z koronawirusem - poinformował dziś na konferencji w Brukseli unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz. Z kolei Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie sytuacją we Włoszech związaną z rozprzestrzenianiem się choroby. Jutro do Włoch ma udać się misja Światowej Organizacji Zdrowia.

- Dziś ogłaszamy mobilizację: ponad 230 mln euro na wsparcie globalnej walki z koronawirusem

- powiedział Lenarcic. Środki trafią m.in. do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), krajów oraz ośrodków badawczych.

Koronawirus Covid-19, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc. Do tej pory w Chinach kontynentalnych odnotowano 77 150 zakażeń koronawirusem, w tym 2 592 przypadki śmiertelne.

[polecam:https://niezalezna.pl/312390-chiny-parlament-odlozyl-doroczna-sesje]

W ostatnich dniach we Włoszech zaobserwowano wzrost przypadków zakażenia koronawirusem, aż cztery osoby zmarły.

- Śledziliśmy sytuację we Włoszech w ten weekend bardzo dokładnie. Wydarzenia we Włoszech pokazują, jak szybko może zmienić się sytuacja. Ta sytuacja niepokoi i pokazuje, jak ważne jest, żeby kraje członkowskie były przygotowane na podobną sytuację

- powiedziała w Brukseli unijna komisarz dz. zdrowia Stella Kyriakides. Dodała, że jest w kontakcie z przedstawicielami włoskich władz.

Zaznaczyła jednocześnie, że choć sytuacja jest poważna, to nie można poddawać się panice i - co ważniejsze - dezinformacji.

- Musimy być zjednoczeni i skoordynowani. Musimy informować siebie nawzajem w czasie rzeczywistym, ponieważ dzięki temu będziemy mogli reagować na rozwój sytuacji

 - powiedziała.

[polecam:https://niezalezna.pl/312366-glowny-inspektor-sanitarny-koronawirus-nie-zabija-ludzi-ktorzy-nie-maja-innych-obciazen-zdrowotnych]

Kyriakides zauważyła, że ewentualne wprowadzanie ograniczeń na podróże w strefie Schengen powinno być proporcjonalne i skoordynowane między państwami Unii Europejskiej.

- Jak dotąd Światowa Organizacja Zdrowia nie zaleciła nałożenia ograniczeń na podróże i handel

- podkreśliła dodając, że specjalna misja WHO uda się jutro do Włoch, aby osobiście ocenić sytuację. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts