Cztery twitty Trumpa wystarczyły. Prezydent USA ustawił Emmanuela Macrona do pionu

Macron i Trump / Chairman of the Joint Chiefs of Staff CC BY 2.0

  

Donald Trump wrócił już do domu z weekendowych uroczystości we Francji, gdzie wręcz iskrzyło między nim a Emmanuelem Macronem, który wcześniej wyszedł z inicjatywą obrony Europy przed… USA. „Make France great again!” – wbił szpilę francuskiemu liderowi amerykański prezydent na Twitterze. Padło więcej ciosów…

„Emmanuel Macron sugeruje utworzenie własnej armii, by chronić Europę przed USA, Chinami i Rosją. Ale to byli Niemcy w I i II wojnie światowej - jak to wyszło dla Francji? W Paryżu zaczęto się uczyć niemieckiego przed pojawieniem się USA. Płaćcie na NATO lub nie!”

- napisał w pierwszym tweecie amerykański przywódca.

Trump odniósł się również do spraw handlowych."Francja robi doskonałe wina, ale USA też" - zaczął. Stwierdził, że przez wysokie cła Paryż „czyni bardzo trudnym dla USA sprzedaż (amerykańskich) win do Francji”. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych jego państwo ułatwia sprzedaż francuskich win i „nakłada bardzo niskie cła”. „Nie jest to uczciwe i musi się zmienić!” - wezwał.

W kolejnym z serii twittów gospodarz Białego Domu ocenił, że we Francji Macron ma „bardzo niskie poparcie” – 26 proc., a bezrobocie w tym kraju jest na poziomie blisko 10 proc. „Próbował po prostu przejść do innego tematu. Nawiasem mówiąc, nie ma kraju bardziej nacjonalistycznego niż Francja, bardzo dumni ludzie - i słusznie!” – napisał.

„Sprawmy, by Francja była znowu wspaniała [„Make France great again”]”

- dodał, nawiązując do swojego hasła z prezydenckiej kampanii wyborczej w 2016 r.

Pałac Elizejski odmówił dziś komentarza do twittów Trumpa. Zaznaczył, że Macron wyraźnie poinformował prezydenta USA o swoim stanowisku, dotyczącym europejskiej armii i obronności podczas sobotniej rozmowy obu przywódców w Paryżu.

Przed sobotnim spotkaniem liderów we francuskiej stolicy Trump napisał tweeta, w którym wypowiedź Macrona o budowaniu europejskiej armii uznał za obraźliwą.

Chodzi o wywiad francuskiego przywódcy wyemitowany 6 listopada dla francuskiego radia Europe1. Macron stwierdził w nim, że „w obliczu Rosji, która znajduje się przy naszych granicach i która udowodniła, że może być groźna, musimy mieć Europę, która się broni bardziej sama, w sposób bardziej suwerenny, nie będąc tylko zależną od Stanów Zjednoczonych”.

W niedzielę Trump, wraz kilkudziesięcioma szefami innych państw i rządów, wziął udział w odbywających się pod paryskim Łukiem Triumfalnym obchodach stulecia zakończenia I wojny światowej.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl