Na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Tym bardziej powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu

- pisze policja.

W obecnej porze roku niezwykle istotne jest aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważają wszelkie nieoświetlone przeszkody na drodze, w tym pieszych ubranych w odzież, która kolorem jest zbliżona do otoczenia (czarny, szary). Pieszy widzi światła samochodu z dużej odległości, jednak dla kierowcy sam może być niewidoczny. Odblaskowy breloczek, opaska, kamizelka  sprawią, że zostanie w porę dostrzeżony.

- Pamiętajmy też, że niekorzystna pogoda przyczynia się niekiedy do złego samopoczucia, powodując u osób prowadzących pojazd rozproszenie uwagi. Uczestnicząc w ruchu drogowym weźmy pod uwagę również taką okoliczność - dodaje policja.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pieszym przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach często zależy od decyzji, które podejmują - czytamy.