W Stalowej Woli powstanie hala produkcyjna na wynajem

Prawie 24 mln zł kosztować będzie budowa hali produkcyjnej na wynajem w Stalowej Woli (Podkarpackie). Agencja Rozwoju Przemysłu wybrała już wykonawcę obiektu, który będzie miał powierzchnię 11,5 tys. m kw. Hala powstanie w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Hala powstanie w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
emirkrasnic CC0

Jak poinformował w komunikacie wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski, powstanie hali to efekt dobrej współpracy między agencją a lokalnym samorządem.

„Tereny inwestycyjne tego miasta należą do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan, a ich przemysłowe tradycje wywodzą się jeszcze z czasów Centralnego Okręgu Przemysłowego. Cieszę się, że możemy je dzisiaj z sukcesem kontynuować, tworząc odpowiednią infrastrukturę dla inwestorów. Hala jest zoptymalizowana dla potrzeb średniej wielkości firm produkcyjnych, które mogą stać się największym beneficjentem nowej ustawy o wspieraniu inwestycji”

– dodał.

W przetargu na budowę hali w Stalowej Woli najlepszą ofertę złożyła firma Mirbud. Spółka wybuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 11,5 tys. m kw. Inwestycja powstanie w systemie „zaprojektuj-wybuduj”.

W obiekcie, który powstanie przy ulicy Kasprzyckiego, blisko 10 tys. m kw. przeznaczonych będzie na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m kw. i 2 tys. m kw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m kw. Oprócz budynku powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi. Wartość inwestycji to prawie 24 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2019 roku.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prezes firmy Mirbud Jerzy Mirgos, 30-letnie doświadczenie spółki oraz wykwalifikowana kadra „wniosą do tego projektu najwyższą jakość i wiele innowacyjnych rozwiązań”. - Mam również nadzieję, że ta inwestycja będzie początkiem owocnej współpracy, a Agencja Rozwoju Przemysłu dołączy do licznego grona naszych stałych partnerów biznesowych – zaznaczył.

Przedsiębiorcy działający w ramach zezwoleń wydanych przez ARP ponieśli w stalowowolskiej podstrefie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 1 mld zł, zatrudnili również prawie 6 tys. osób.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Stalowa Wola #Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo