Decydująca faza Anakondy-18

/ mat. DO RSZ / Anakonda-18

  

Anakonda-18 w Orzyszu wchodzi w decydującą fazę. Taktyczne Centrum Operacyjne 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przekazało sygnał alarmowy, na który pododdziały natychmiast rozpoczęły przemieszczenie do wyznaczonych rejonów odpowiedzialności — podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Kolumny amerykańskich pododdziałów wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO (eFP – ang. Enhanced Forward Presence) z 278. Pułku Kawalerii Pancernej, w skład których wchodzą ciężkie pojazdy M2 Bradley oraz czołgi M1 Abrams wspierane haubicami Paladin, rozpoczęły wspólne manewry taktyczne z Grupą Zadaniową 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej — czytamy na portalu DO RSZ. 

W skład polskiej Grupy Zadaniowej, oprócz wzmocnionego batalionu zmechanizowanego, wchodzą pododdziały wyposażone w czołgi Leopard 2A5 oraz najnowocześniejsze moździerze samobieżne Rak — podaje DO RSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ / Anakonda-18
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiatr powieje nawet 100 km/h. IMGW ostrzega

/ pixabay.com/CC0/jodylehigh

  

Dzisiaj rano w dziewięciu województwach w południowej i wschodniej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Najsilniejszego wiatru powinni spodziewać się mieszkańcy południowych powiatów Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Dla tych obszarów wydano alert drugiego stopnia. Przewiduje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, miejscowo w porywach nawet do 100 km/h.

Alerty pierwszego stopnia obowiązują na pozostałym obszarze tych województw i na Opolszczyźnie, w województwie lubelskim, świętokrzyskim i na Mazowszu. Ostrzeżeniem objęta jest także zachodnia część Warmii i Mazur i powiaty nowodworski, pucki, wejherowski, gdański, a także całe Trójmiasto.

Tam w porywach wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Jak podaje na Twitterze zastępca szefa RCB, Grzegorz Świszcz, dziś rano bez prądu pozostawało po nocnych wichurach blisko 134tys. odbiorców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl