Napis "Nazi raus" na fasadzie obok polskiego kościoła w Kanadzie! Polonia jest zszokowana

Na fasadzie budynku przedszkola na terenie należącym do polskiego kościoła pw. św. Kazimierza w Vancouver w Kanadzie, idący na niedzielną mszę wierni zobaczyli napisy "Nazi Raus" i "Antifa". Przedstawiciele Polonii kanadyjskiej są zszokowani. Także tym, że stało się w to jubileusz stulecia polskiej niepodległości.

Kościół pw. św. Kazimierza w Vancouver
Google Maps (screenshot)

O napisach, które pojawiły się na fasadzie budynku przedszkola znajdującego się na kościelnym terenie polskiej parafii, poinformował portal globalnews.ca. Napisy "Antifa", "Nazi raus" i "refugees welcome" pojawiły się tam najprawdopodobniej nocą, z soboty na niedzielę. Zobaczyli je wierni, którzy 11 listopada udali się na mszę do kościóła pw. św. Kazimierza przy 27th Avenue w Vancouver. 

Przedstawiciele Polonii, których cytuje portal globalnews.ca, są oburzeni i zszokowani. Także tym, że stało się to właśnie w Narodowe Święto Niepodległości, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Wielu ludzi na całym świecie używa słowa "faszyści" wobec Polaków. Nie jesteśmy faszystami. Jesteśmy Polakami, którzy walczyli z faszystami. Jesteśmy też uchodźcami, przybyliśmy tu z kraju komunistycznego po wolność

- mówi jeden z przedstawicieli Polonii.

- Jesteśmy ofiarą nazistowskich Niemiec, a teraz nazywa się nas nazistami? To absolutne szaleństwo

- powiedziała jedna z parafianek.

- To czysta nienawiść do Polaków. Jak można to usprawiedliwić?

- dodała.

 Źródło: globalnews.ca, niezalezna.pl

 

#Vancouver #Kanada #Polonia #dewastacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo