Warszawa liderem technologii cyfrowych w Europie?

Data Center - zdjęcie ilustracyjne / Akela999; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Jak się dowiedzieliśmy, specjalizująca się w globalnych usługach tzw tzw. danych brzegowych (w tym brzegowych środowisk IT) Spółka EdgeConneX, ogłosiła przejęcie ośrodka Linxdatacenter w Warszawie. Szeroka baza klientów spółki obejmująca dostawców sieci, treści i usług w chmurze poszukuje lepszego rozwiązania, które pozwoli im sprostać wymaganiom w zakresie lokalizacji i niskich opóźnień w Europie Środkowo-Wschodniej. Eksperci przewidują, że to właśnie Warszawa ma szansę stać się jednym z absolutnych liderów technologii cyfrowych w Europie, zaś przejęcie Linxdatacenter Warsaw, ugruntowanego neutralnego centrum danych zlokalizowanego w samym sercu stolicy, pozwoli klientom na udział w silnie połączonym ekosystemie cyfrowym.

Co ciekawe, popyt na tego typu usługi w Polsce napędzany jest przez coraz powszechniejsze zastosowanie chmury hybrydowej, przepisów dotyczących danych i możliwości funkcjonowania jako brama dla sąsiednich państw.
 
Świeżo przejęty obiekt oferuje elastyczność pozwalającą na obsługę projektów wymagających pojedynczych szaf rack, a także takich, gdzie konieczne jest zastosowanie dużych personalizowanych klatek lub modułów. Posiada również zdolność skalowania, aby umożliwić obsługę przyszłych wymagań w zakresie zwiększania przepustowości. Za pośrednictwem zróżnicowanego toru światłowodowego klienci mogą łączyć się z sąsiadującym ekosystemem centrum LIM.
 

- Z dużym zadowoleniem ogłaszamy rozszerzenie zasięgu naszej działalności o Warszawę i podjęcie współpracy z Linxdatacenter w celu podtrzymania wysokiego poziomu obsługi klienta. Kontynuujemy naszą światową ekspansję i jesteśmy gotowi odpowiadać na najróżniejsze potrzeby naszych klientów. Dzięki czemu będą oni mogli zapewniać swoim klientom najszybsze i najbardziej niezawodne rozwiązania w chmurze i związane z dostarczaniem treści, jak również usługi sieciowe i inne – tłumaczy Dick Theunissen, dyrektor zarządzający dla obszaru Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki w spółce EdgeConneX.


Ekspansja rynkowa EdgeConneX w Europie nadal będzie przebiegała selektywnie, w oparciu o konkretne zapotrzebowanie wśród klientów, które kieruje spółkę na poszczególne rynki. EdgeConneX współpracuje ze swoimi klientami w zakresie definiowania i aktywowania swoich usług, poprzez rozpoznawanie sytuacji, w których istnieje zapotrzebowanie na wdrożenie lub budowę infrastruktury brzegowej, wybieranie optymalnych lokalizacji, opracowanie ośrodków o podwyższonej jakości i szybkie wdrażanie infrastruktury, biorąc pod uwagę skalowalność wymogów w zakresie mocy i łączności. Od 100 kW to 100 MW, EdgeConneX jest w stanie zbudować dla swoich klientów centrum dowolnej wielkości, na dowolnym rynku na świecie i dla wsparcia dowolnego projektu.
 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, edgeconnex.com, imillerpr.com, businesswire.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Resort sprawiedliwości interweniuje. Chce zawieszenia mecenasa z zarzutami

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ministerstwo Sprawiedliwości zaskarżyło dziś postanowienie adwokackiego sądu dyscyplinarnego ws. uchylenia zawieszenia i przywrócenia do zawodu mec. Roberta N., na którym ciążą prokuratorskie zarzuty związane z aferą reprywatyzacyjną - poinformował ten resort. „Całemu środowisku zawodowemu powinno zależeć na tym, aby na czas trwania postępowania karnego zawiesić adwokatowi możliwość wykonywania zawodu zaufania publicznego” – napisało ministerstwo.

„Pismo skierowane do Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury przypomina, że zarówno karne, jak i dyscyplinarne zarzuty, stawiane adwokatowi Robertowi N. należą do najcięższej kategorii przewinień dyscyplinarnych. Zawierają bowiem jednocześnie znamiona przestępstw umyślnych, niweczących publiczne zaufanie do profesji adwokata” - wskazano w komunikacie MS.

Resort dodał, iż Sąd Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Warszawie, uchylając w I instancji zawieszenie w czynnościach zawodowych mec. N. „nie zbadał aktualnego toku postępowania karnego, jak również zaniechał oceny zachowania mec. N. w trakcie posiedzeń komisji weryfikacyjnej”.

Według poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”, mec. Robert N. - jedna z głównych postaci afery reprywatyzacyjnej - od niedawna jest ponownie pełnoprawnym członkiem palestry, a w krajowym rejestrze adwokatów przy jego nazwisku widnieje informacja „wykonujący zawód”.[polecam:https://niezalezna.pl/288293-mecenas-od-reprywatyzacji-wrocil-do-palestry-ministerstwo-nie-zostawi-tego-bez-reakcji]

Jak informował „Rz” mec. Michał Fertak, rzecznik prasowy Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, 29 lipca 2019 r. do Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej wpłynął wniosek obwinionego adwokata o uchylenie tymczasowego zawieszenia w związku z uchyleniem zastosowanego wobec niego tymczasowego aresztowania, a ponieważ zawieszenie miało związek z tym aresztem, sąd dyscyplinarny - zgodnie z przepisami - nie mógł wniosku nie uwzględnić.

Dziennik poinformował też, że rzecznik dyscyplinarny stołecznej adwokatury chce, aby „odwieszenie” N. trwało jak najkrócej. Jak dodała gazeta, w związku z tym rzecznik dyscyplinarny 9 sierpnia złożył wniosek o bezterminowe zawieszenie N. w czynnościach zawodowych - tym razem na podstawie innego przepisu. „W środę 11 września w stołecznym sądzie dyscyplinarnym rozpoczęło się posiedzenie w sprawie ponownego zawieszenia adwokata w czynnościach. Będzie kontynuowane 28 września” - napisała „Rz”.[polecam:https://niezalezna.pl/232479-robert-n-zaczal-sypac-mecenas-od-reprywatyzacji-opuszcza-areszt]

W poniedziałek odwołanie od uchylenia zawieszenia mec. N. zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak poinformowano dziś w imieniu ministra sprawiedliwości zaskarżenie do Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury skierował wiceminister Sebastian Kaleta.

„Całemu środowisku zawodowemu powinno zależeć na tym, aby na czas trwania postępowania karnego zawiesić adwokatowi możliwość wykonywania zawodu zaufania publicznego. Nie można dopuszczać do stanu, w którym w odbiorze społecznym adwokat może łamać zasady, a środowisko zawodowe daje mu na to przyzwolenie”

– powiedział cytowany w komunikacie wiceminister Kaleta.

Jak zaznaczył „tylko restrykcyjne przestrzeganie reguł wynikających ze zbioru zasad etyki adwokackiej i godności tego zawodu zapewni klientom pełne przekonanie, że ich pełnomocnik będzie wobec nich lojalny i nie będzie kierował się wyłącznie ich interesem”. „Bez takiego przekonania, klient nie obdarzy adwokata zaufaniem i nie powierzy mu żadnej sprawy, ponieważ będzie się obawiał, że powierzone informacje obrócą się przeciwko niemu” - dodał.

Niedawno warszawski sąd okręgowy wyznaczył na 22 listopada br. rozpoczęcie drugiego z tzw. dużych procesów w sprawie stołecznej reprywatyzacji, w którym oskarżeni są m.in. mec. Robert N., a także b. wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym magistracie Jakub R., jego rodzice i b. dziekan stołecznej palestry mec. Grzegorz M.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl