Zamówienie na kolejne JASSM-y

/ flickr.com

  

Koncern zbrojeniowy Lockheed Martin otrzymał kontrakt wart 350 mln dolarów od Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (The U.S. Air Force) na produkcję kolejnej partii taktycznych pocisków manewrujących rodziny AGM-158 Joint Air-to-Surface Standoff Missile (AGM-158 JASSM).
Kontrakt będący modyfikacją wcześniejszej umowy na nieokreśloną liczbę przy niesprecyzowanych warunkach dostaw (IDIQ - indefinite-delivery/indefinite-quantity) pocisków typu AGM-158 JASSM zakłada poza produkcją również zapewnienie niezbędnego wsparcia logistycznego jak i ich modyfikację oraz przeprowadzenie usprawnień w przyszłości. Umowa na dostawy JASSM-ów ma zostać zrealizowana do kwietnia 2022 roku.
Pociski JASSM wykorzystywane mogą być do likwidowania celów punktowych przeciwnika (takich jak centra dowodzenia, systemy obrony powietrznej), w tym również tych umocnionych jak i przemieszczających się. Przenoszone mogą być m.in przez bombowce B-1B, B-2, B-52 jaki i przez myśliwce F-15, F-16 i F-18. Do trafienia w cel wykorzystuje naprowadzanie bezwładnościowe, GPS oraz termowizyjne. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pracownik firmy kurierskiej z zarzutem kradzieży

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi pracownikowi firmy kurierskiej, który w trakcie sortowania przesyłek ukradł paczkę z zawartością dwóch pierścionków.

Pod koniec kwietnia br. policjanci Komisariatu Policji V w Krakowie przyjęli zawiadomienie od przedstawiciela firmy kurierskiej o kradzieży pierścionków, które nie zostały dostarczone do ich klientów. Przekazał on, iż według jego wiedzy sprawcą może być jeden z pracowników sortowni firmy kurierskiej.

Funkcjonariusze, analizując materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie, potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego, w efekcie czego ustalili personalia pracownika, który dokonał kradzieży biżuterii, a następnie zatrzymali tego 20-letniego mieszkańca Krakowa. W trakcie przesłuchania przyznał się on do kradzieży oraz wskazał lombardy, w których sprzedał zagrabione rzeczy. Mundurowi udali się w te miejsca i odzyskali cenne przedmioty.

Właściciele lombardów potwierdzili zakup pierścionków od zatrzymanego. Wartość skradzionego mienia wyceniona została na ponad 7 000 zł. 20-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl