Zamówienie na kolejne JASSM-y

/ flickr.com

  

Koncern zbrojeniowy Lockheed Martin otrzymał kontrakt wart 350 mln dolarów od Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (The U.S. Air Force) na produkcję kolejnej partii taktycznych pocisków manewrujących rodziny AGM-158 Joint Air-to-Surface Standoff Missile (AGM-158 JASSM).
Kontrakt będący modyfikacją wcześniejszej umowy na nieokreśloną liczbę przy niesprecyzowanych warunkach dostaw (IDIQ - indefinite-delivery/indefinite-quantity) pocisków typu AGM-158 JASSM zakłada poza produkcją również zapewnienie niezbędnego wsparcia logistycznego jak i ich modyfikację oraz przeprowadzenie usprawnień w przyszłości. Umowa na dostawy JASSM-ów ma zostać zrealizowana do kwietnia 2022 roku.
Pociski JASSM wykorzystywane mogą być do likwidowania celów punktowych przeciwnika (takich jak centra dowodzenia, systemy obrony powietrznej), w tym również tych umocnionych jak i przemieszczających się. Przenoszone mogą być m.in przez bombowce B-1B, B-2, B-52 jaki i przez myśliwce F-15, F-16 i F-18. Do trafienia w cel wykorzystuje naprowadzanie bezwładnościowe, GPS oraz termowizyjne. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zaginięcie 5-letniego Dawida. Policja przedstawi dotychczasowe ustalenia

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

  

Dziś policja przedstawi dotychczasowe ustalenia ws. zaginięcia 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Poinformuje także o tym, jakie będą podejmowane działania, by odnaleźć chłopca.

W Komendzie Stołecznej Policji, o godz. 10.00 zostanie zorganizowany briefing prasowy na temat działań policji ws. poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego. Briefing będzie dotyczył dotychczasowych ustaleń w tej sprawie, a także działań, które policja będzie podejmować w najbliższym czasie, aby znaleźć chłopca.

Poszukiwania zaginionego Dawida rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. 5-letni chłopiec został zabrany przez ojca z Grodziska Mazowieckiego około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

[polecam:https://niezalezna.pl/280080-sledczy-zbadali-samochod-ojca-5-letniego-dawida-nieoficjalnie-wiesci-nie-sa-optymistyczne]

Od zakończenia w niedzielę poszukiwań przez pododdziały zwarte z oddziału prewencji, w wyznaczonych przez policję sektorach w Grodzisku i okolicy, szczegółowej analizie poddawane są zebrane informacje w sprawie zaginięcia chłopca.

Policja, poza poszukiwaniami w terenie, od początku prowadzi rozliczne działania operacyjne. Policyjni psychologowie tzw. "profilerzy" tworzą portret psychologiczny ojca Dawida. Cały czas weryfikowane są informacje, które napływają ze strony mieszkańców i potwierdzają ustalenia śledczych.

W tym celu policjanci powtarzają apel do wszystkich, którzy Dawida, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9, widzieli w środę między godz. 17 a godz. 21 na trasie między Grodziskiem Mazowieckim a warszawskim Okęciem. Choć samochód znaleziono, istotna jest informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał. Pomóc może przejrzenie nagrań z kamer samochodowych i monitoringu ze środy.

Wizerunek ojca i dziecka opublikowany jest na stronie warszawskiej policji. Jest także informacja, w co byli ubrani w środę. Mężczyzna miał czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe wsuwane buty i koszulę polo z jasnym kołnierzykiem. Chłopiec nosił szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena - czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Logo z tym samym bohaterem jest też na zasłonie przeciwsłonecznej na jednej z szyb samochodu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl