Turcja zamawia czołgi Altay

/ flickr.com

  

W ubiegłym tygodniu (SSB) tureckie przedsiębiorstwo BMC podpisało kontrakt z zarządem przemysłu obronnego Turcji na dostawę 250 czołgów podstawowych Altay do wojsk lądowych Turcji.

Umowa podpisana w piątek zakłada masową produkcję oraz wsparcie logistyczne, techniczne i szkoleniowe dla 250 czołgów. Kontrakt realizowany ma być w dwóch transzach. Pierwsza partia licząca 40 egzemplarzy Altay T1 dysponować ma modułami pancerza dodatkowego Roketsan oraz aktywnym systemem obrony Aselsana. Pierwsze z Altayów oddane mają być do użytku w ciągu 18 miesięcy. Z kolei seria Altay T2 licząca 210 czołgów charakteryzować ma się możliwością wykorzystywania pocisków kierowanych, dysponować ma usprawnionym pancerzem a amunicja przetrzymywana ma być w oddzielnym przedziale. Dostępny ma być również wbudowany tryb szkolenia załogi. Czołgi Altay ważące ok. 65 ton dysponować mają silnikami o mocy 1500 i 1800 koni mechanicznych, dzięki któremu osiągną prędkość 70 km/h. Zasięg pojazdu wynosić ma 500 km. Uzbrojenie czołgu stanowić ma armata  kal. 120 mm, karabin maszynowy kal. 7.62 mm oraz zdalnie sterowane działko kal 12.7 mm. Altay dysponować ma ponadto systemem kierowania ogniem Volkan-III/TAKS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ewakuowano mieszkańców w trzech powiatach

zdjęcie ilustracyjne / Krystian Maj/KPRM

  

Z informacji wojewody podkarpackiego wynika, że sytuacja w powiecie stalowowolskim ustabilizowała się - most w Rudej jest bezpieczny. Z powiatów dębickiego, kolbuszowskiego i mieleckiego ewakuowano na ten moment ponad 40 osób - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Na Podkarpaciu pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje w 13 powiatach regionu. W związku z podtopieniami w sobotę straż pożarna interweniowała 200 razy.

Szef rządu napisał w sobotę na Twitterze, że z informacji wojewody podkarpackiego wynika, że sytuacja w powiecie stalowowolskim ustabilizowała się, a most w Rudej jest bezpieczny.

Z powiatów dębickiego, kolbuszowskiego i mieleckiego ewakuowano na ten moment ponad 40 osób. Trwają przygotowania na nadejście fali z Małopolski 

- podkreślił premier.

Wojewoda podkarpacki wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach: dębickim, jasielskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim, kolbuszowskim, tarnobrzeskim, krośnieńskim, strzyżowskim, rzeszowskim, stalowowolskim oraz w miastach: Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl