Po marszu szef MON dziękuje żołnierzom. Bo było godnie!

Marsz Niepodległości / st. szer. Wojciech Król(CO MON)

  

Minister obrony Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom za przygotowania i udział w uroczystych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę nieodległości.

Dziękuje żołnierzom Wojska Polskiego za to wszystko, co zrobili w ciągu ostatniego roku, a co związane było z godnym umożliwieniem przeprowadzenia uroczystości setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególnie za służbę w ciągu ostatnich dwóch dni

– powiedział minister dziś w Warszawie.

Podkreślił, że w 17. miastach odbyły się pikniki wojskowe, żołnierze uczestniczyli też w uroczystościach odsłonięcia pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w przeddzień święta niepodległości i „wielkiego biało-czerewonego marszu”.

Szef MON wręczył pamiątkowe ryngrafy kilkudziesięciu żołnierzom zaangażowanym w przygotowanie obchodów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzęsienie ziemi na Karaibach

  

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,7 nawiedziło południową Kubę i północno-zachodnią Jamajkę; wydano ostrzeżenia o tsunami na Kubie, Jamajce i Kajmanach - podały służby geologiczne USA (USGS). Według mediów w Miami na Florydzie zatrzęsły się budynki.

Epicentrum znajdowało się ok. 140 km na północny zachód od Montego Bay na Jamajce oraz 140 km na zachód-południowy zachód od miasta Niquero na Kubie. Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 10 km.

Z kolei Międzynarodowe Centrum Informacji o Tsunami na Hawajach podało, że istnieje "niebezpieczeństwo wystąpienia fal tsunami wzdłuż wybrzeży Jamajki, Kajmanów i Kuby".

Na razie nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych, rannych czy o stratach materialnych.

Według mediów kubańskich trzęsienie były odczuwalne także w Hawanie, gdzie z części domów ewakuowano mieszkańców, oraz w wielu prowincjach wyspy.

"Wielu świadków w mediach społecznościowych podało, że trzęsienie było odczuwalne w wielu prowincjach - Guantanamo, Santiago de Cuba, Holguin, Las Tunas, Cienfuegos, w Hawanie, Pinar del Rio i w Isla de la Juventud"

- podał oficjalny portal informacyjny Cubadebate.

Trzęsienie było też odczuwalne w Santiago de Cuba, największym mieście na wschodzie Kuby - poinformowała Belkis Guerrero, która pracuje w miejscowym katolickim centrum kulturalnym. "Siedzieliśmy i nagle poczuliśmy, że krzesła się ruszają. Słyszeliśmy hałas i wszystko dookoła się ruszało" - powiedziała. Dodała, że w centrum miasta nie widać było strat.

Trzęsienie nawiedziło także Kajmany, powodując pęknięcia jezdni drogi i wylewanie się ścieków z uszkodzonych sieci kanalizacyjnych. Kevin Morales, redaktor naczelny gazety "Cayman Compass", nie odnotował żadnych zgonów, obrażeń ani poważniejszych szkód związanych z trzęsieniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts