Dwa zdjęcia - dwa światy. Rzecznik policji pokazał kadr z monitoringu i fotkę z "Wyborczej"

Marsz Niepodległości / twitter.com/screenshot/@MariuszCiarka

  

Rzecznik komendanta głównego policji, Mariusz Ciarka zamieścił na portalu społecznościowym dwa kontrastujące ze sobą zdjęcia. Pierwsze pochodzi z miejskiego monitoringu i pokazuje "morze" biało-czerwonych flag, niesionych przez uczestników wczorajszego marszu. Na drugim...

Sukces frekwencyjny tegorocznego Marszu Niepodległości najwyraźniej musiał zirytować część mediów.

Marsz przebiegł w bardzo spokojnej atmosferze, ale niektórzy dziennikarze, a także politycy totalnej opozycji usiłują stworzyć przekaz, mówiący o nacjonalistach i faszystach.

W zeszłym roku Guy Verhofstadt nazwał świętujących Polaków faszystami. Dzisiaj w równie ohydny sposób obrażają jego naśladowcy.

Światowa fabryka fejków i manipulacji nt. Marszu ruszyła. Słowem przewodnim -


Światowa fabryka fejków i manipulacji nt. Marszu ruszyła. Słowem przewodnim - "faszyzm"

Dwa różne ujęcia i jaka różnica - ten sam marsz.
Źródło: 1 zdjęcie monitoring miejski, 2 zdjęcie wyborcza.pl 

- napisał Mariusz Ciarka na Twitterze, zamieszczając dwa zdjęcia.

Nic dziwnego, że komentarzy było wiele.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl