Ulicami Warszawy przeszło ćwierć miliona osób! Jest reakcja Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziś ulicami Warszawy w Biało-Czerwonym Marszu przeszło ponad 250 tysięcy Polaków chcących w ten sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja poinformowała, że marsz przeszedł spokojnie. Głos postanowił zabrać teraz warszawski ratusz, którego szefowa - prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz - przez ostatnie kilka dni usiłowała zablokować dzisiejszy przemarsz przez miasto.

Z udziałem prezydenta i premiera przeszedł dziś ulicami Warszawy Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja szacuje, że uczestniczyło w nim 250 tys. osób i jego przebieg był spokojny.

Swoją opinię w sprawie Biało-Czerwonego Marszu postanowił wydać też warszawski ratusz. 

- Były problemy organizacyjne, szczególnie w pierwszej fazie marszu, kiedy próbowano grupować jego uczestników. Problemem była także pirotechnika, która zgodnie z ustawą o zgromadzeniach jest nielegalna i stanowi niebezpieczeństwo

 - powiedział Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Jak dodał, marsz był organizowany przez MON pod patronatem prezydenta, dlatego ratusz nie miał kompetencji, by go rozwiązać.

- Miasto nie ma kompetencji, by przerywać uroczystości państwowe, mimo tego, że był duży problem z pirotechniką i znakami nawiązującymi do ideologii zakazanej przez prawo

- stwierdził rzecznik stołecznego ratusza.

A więc - wynika z tego - gdyby Gronkiewicz-Waltz mogła, to by Marsz rozwiązała...

Przez ostatnie kilka dni prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz usiłowała zablokować organizację Marszu Niepodległości, ale sądy konsekwentnie uchylały jej zakazy powołując się na wolność zgromadzeń.

Walka HGW z Marszem Niepodległości stanęła też u podstaw stworzenia idei wspólnego marszu, który jest owocem porozumienia strony rządowej ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

23 osoby z koronawirusem w Hiszpanii

/ pixabay.com

  

Liczba zainfekowanych koronawirusem w Hiszpanii zwiększyła się do 23, po tym jak potwierdzono 8 nowych przypadków. Wszyscy zakażeni są odizolowani w szpitalach. Dwie osoby uznano w Hiszpanii za wyleczone.

Z sześciu nowych przypadków w Walencji cztery związane są z otoczeniem 44-letniego dziennikarza sportowego, który relacjonował mecz Valencia CF – Atalanta w Mediolanie we Włoszech. Dwie inne osoby podróżowały ostatnio do północnych Włoch

– poinformowała minister zdrowia Walencji, Ana Barcelo.

Rada ds. zdrowia Walencji wystosowała notę informacyjną dotyczącą Covid-19 do 2,5 tys. kibiców, którzy pojechali do Mediolanu na mecz.

Do tej pory nie zdecydowano jednak o zawieszeniu masowych wydarzeń w Walencji, takich jak słynnego Święta Ognia (hiszp. fallas).

„O wszystkim decyduje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i państwo hiszpańskie”

– powiedziała rada na konferencji prasowej.

Chorzy w Kastylii i Leonie to młody student z Włoch, studiujący na prywatnym uniwersytecie w Segowii, oraz inżynier z Iranu, który odwiedził firmę technologiczną pod Valladolid. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, a kilkunastu pracowników firmy, z którymi miał kontakt Irańczyk, są odizolowani i pod obserwacją.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts