Hit w Republice! „Adiutant Naczelnika” o Jarosławie Kaczyńskim i sobie. Pierwszy raz w mediach!

  

Politycy i dziennikarze zabiegają o kontakt z nim, bo ma dostęp do ucha Jarosława Kaczyńskiego o każdej porze. Nigdy jednak nie mówił o tym publicznie, a wzmianki o słuchaczu heavymetalu w czarnej skórze w otoczeniu prezesa rzadko przedostawały się do mediów. O tym, czy jest współczesnym Bolesławem Wieniawą-Długoszowskim przy Wodzu Naczelnym, wyobraźni i poczuciu humoru Jarosława Kaczyńskiego Radosław Fogiel opowie z okazji 11 listopada w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” dziś o 22.15 w Telewizji Republika.

Kilka razy gazety usiłowały szukać sensacji na temat asystenta Jarosława Kaczyńskiego, jednak szybko rezygnowały, bo ich szefowie zdawali sobie sprawę, że istnienie tak „luzackiej” postaci przy Jarosławie Kaczyńskim ocieplałoby jego wizerunek, zamiast go kompromitować. Poniżej kilka cytatów dających przedsmak programu:

O słowach Piłsudskiego „W Polsce jestem ciągle zwierzyną w klatce, do której każdy śmierdziuch strzelać może”.

To jest cytat dobrze opisujący sytuację Jarosława Kaczyńskiego. Wystarczy otworzyć prasę codzienną, by zobaczyć jak to polowanie z nagonką trwa. Ale to jednak co innego, gdy na coś pozwalają sobie politycy z jakimś dorobkiem, a inaczej, gdy robi to ktoś taki jak w cytacie z Marszałka, np. młode wilczki PO, towarzystwo w rodzaju posła Brejzy czy posła Myrchy od Belzebuba. 

O wyobraźni

Trudno być tyle czasu w polskiej polityce nie mając wyobraźni. Bo jak pomyślimy, że mój dawny przełożony Michał Kamiński skończył w PSL, to żeby to pojąć, potrzebna jest naprawdę szeroka wyobraźnia.  A uderzając w poważniejsze tony, to jeżeli nie jest tak, że nie ma takiego drugiego polityka jak Jarosław Kaczyński, to jest ich nie wielu, którzy tak dobrze rozumieją, jak funkcjonuje państwo. Potrafiąc przewidzieć, że jak naciśniemy przycisk w jednym miejscu, to za kilka miesięcy w zupełnie innym miejscu wydarzy się coś konkretnego. Siłą Jarosława Kaczyńskiego jest umiejętność postrzegania państwa jako całości.

O poczuciu humoru Jarosława Kaczyńskiego

Ten komizm pojawia się, ile razy ktoś Jarosława Kaczyńskiego usiłuje opisać obiektywnie, nie robiąc z niego demiurga zła. Czasami jest to czarny humor, ale ja akurat taki lubię – ten brytyjski, montypythonowski.

O tym, jak zaczął słuchać heavymetalu

Głośno! Bo metalu można słuchać tylko głośno. Zawsze byłem upośledzony muzycznie i lekcje muzyki z moim udziałem były dla mnie traumatycznym przeżyciem, natomiast dla klasy bardzo rozrywkowym, szczególnie kiedy miałem wstać i coś śpiewać. Natomiast muzyka rockowo-metalowa trafiła w moje drewniane ucho w okolicach końca podstawówki i początków liceum.

O pogłoskach, że kupuje karmę kotu Kaczyńskiego

Jest to fake news połowiczny. TEMU kotu nie kupuję karmy, natomiast do mojego domu przypałętały się dwa koty i im rzeczywiście kupuję karmę. Byłbym chyba złym człowiekiem, gdybym kazał im się samemu wyżywić. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Doradca Donalda Trumpa odwołuje wizytę w Izraelu! Zamiast do Jerozolimy, poleci... do Waszyngtonu

Jared Kushner (z lewej) / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Jeden z najbliższych doradców, a prywatnie zięć Donalda Trumpa Jared Kushner nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu. Taką informację z ostatniej chwili podaje Times of Israel.

Według mediów, powodem odwołania wizyty jest pogoda w Davos, gdzie obecnie przebywa Kushner, uczestnicząc w Światowym Forum Ekonomicznym. Kushner zamiast polecieć do Jerozolimy, ma wrócić do Waszyngtonu

W czwartek w Yad Vashem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na forum nie przyjedzie też prezydent Andrzej Duda, dla którego organizatorzy nie przewidzieli wystąpienia. Głos ma zabrać natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, który w ostatnim czasie oskarżał Polskę o udział w Holokauście i rozpętanie II wojny światowej.

[polecam:https://niezalezna.pl/307312-nie-dano-mu-glosu-lecz-na-pewno-go-uslysza-swiatowe-media-opublikuja-przeslanie-a-dudy]

Z wyjazdu do Izraela zrezygnował również prezydent Litwy Gitanas Nauseda. 

- Udam się do miejsca symbolicznego – obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, by złożyć hołd milionom Żydów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej w Holokauście. Chylę też czoła przed 200 tysiącami Żydów, którzy byli naszymi rodakami”

- napisał we wtorek w komunikacie prasowym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts