Lis nie może wyjść z zachwytu. Taką laurkę na Twitterze przygotował Tuskowi

Wczoraj w Łodzi grzmiał o "współczesnych bolszewikach", zaś dzisiaj - Donald Tusk wraz z czołowymi politykami opozycji pojawił się rano pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, a potem - składał kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis, dał na Twitterze pokaz zachwytu nad "królem Europy" - tych kilka zdań to niezła "laurka".

Tomasz Lis
fot. Piotr Galant/Gazeta Polska

- Mógł być wśród największych tego świata. Wolał być wśród swoich, doskonale wiedząc, że rządzący zafundują mu despekt. Człowiek - napisał na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka".

Kim jest ów człowiek?  Wszystko wskazuje, że to Donald Tusk. Kilka dni temu odmówił wzięcia udziału w międzynarodowych obchodach zakończenia I wojny światowej, które dziś - z udziałem wielu głów państw - odbyły się w Paryżu.

Tusk dał o sobie znać już wczoraj, gdy wziął udział w organizowanych w Łodzi Igrzyskach Wolności. 

- Słuchajcie, jeśli oni [Piłsudski i Wałęsa - red.]mogli pokonać bolszewików, to dlaczego wy nie mielibyście dać rady pokonać współczesnych bolszewików. Pamiętajcie, bez waszych, naszych Polaków praw i wolności nie ma niepodległości. Brońcie tych praw, brońcie tej wolności i brońcie polskiej niepodległości

 – mówił do uczestników Igrzysk.

.

Już dziś Tusk mówił pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego tak:

- To jest taki dzień, gdzie naprawdę warto przede wszystkim pomyśleć jak najcieplej o Polsce i o wszystkich, niezależnie od tego, jakie ma się poglądy i niezależnie od tego, kto z kim, w jakim towarzystwie maszeruje.

Nad sobotnim przemówieniem Tuska o "bolszewikach" zachwycony był Bronisław Komorowski, który nazwał je "świetnie wyważonym", 

- Budowało zainteresowanie, pewne napięcie i było bardzo ciekawe

- stwierdził Komorowski, który dziś w Poznaniu szukał "lepszego sposobu świętowania".

 Źródło: Twitter, niezalezna.pl

 

#Narodowe Święto Niepodległości #11 listopada #Donald Tusk #Tomasz Lis

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo