Kluby "GP" gotowe do Marszu! Są z nami sympatycy z całej Polski i znani dziennikarze

Tysiące klubowiczów i sympatyków "Gazety Polskiej" zjechały do Warszawy z całej Polski. Razem rozpoczynamy wielkie świętowanie 100-rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Już niebawem ruszymy we wspólnym marszu!

Są z nami m.in. Tomasz Sakiewicz, Dorota Kania, Michał Rachoń, Robert Tekieli i wielu innych znanych dziennikarzy. Są sympatycy i klubowicze "GP" z całej Polski. Jest młodzież!

Niemal każdy ma przy sobie biało-czerwone emblematy: opaski na ramię, często z kotwicą Polski Walczącej, szaliki z godłem, kokardy i flagi narodowe. 

Wcześniej Tomasz Sakiewicz, Dorota Kania oraz Kluby "Gazety Polskiej" złożyli kwiaty na Pomniku Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na pl. Małachowskiego.

O godz. 15 w Warszawie ruszy Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" - wydarzenie o charakterze uroczystości państwowej. Uczestnicy marszu zbierają się w Śródmieściu już od godzin przedpołudniowych. W okolicach ronda Dmowskiego można spotkać mieszkańców nie tylko Warszawy, ale również całej Polski.

Ul. Marszałkowska oraz al. Jerozolimskie zostały wyłączone z ruchu, nie kursuje tam komunikacja miejska.

Zamknięte są ulicy Skorupki i Wilcza, gdzie znajdują się squaty.

Biało-Czerwony Marsz "Dla Ciebie Polsko" wyruszy o godz. 15 z Ronda Romana Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego i zakończy się na Rondzie Waszyngtona.

W marszu uczestniczył będzie m.in. prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także - według zapowiedzi rzecznik PiS Beaty Mazurek - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i politycy tej partii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts