Członek rodziny Józefa Piłsudskiego świętował 100. rocznicę odzyskania niepodległości. ZDJĘCIA

Ambasada RP w Tokio uczciła 100. rocznicę odzyskania niepodległości w gronie członków korpusu dyplomatycznego, atachatów wojskowych w Tokio oraz przedstawicieli japońskiej administracji rządowej. W uroczystości wzięły udział wyjątkowe osoby. Jednym z gości honorowych był Kazuyasu Kimura – wnuk Bronisława Piłsudskiego, wybitnego etnografa – badacza kultury Ajnów będącego starszym bratem Józefa Piłsudskiego.

Przyjęcie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano na terenie Ambasady RP w Tokio w dniu 8 listopada 2018 roku.

Japonia była jednym z pierwszych krajów, które uznały wolną Polskę

– powiedział podczas swojego  wystąpienia Ambasador Jacek Izydorczyk, przypominając zgromadzonym przychylną i solidarną postawę japońskiego rządu wobec odradzającego się państwa polskiego.

Obecny na uroczystości wiceminister spraw zagranicznych Japonii – Kenji Yamada nawiązał w swoim wystąpieniu do niezwykle przyjaznej historii polsko-japońskich stosunków dyplomatycznych, których 100. rocznicę oba kraje będą obchodzić w  zbliżającym się 2019 roku.

Zorganizowane w dniu 8 listopada przyjęcie nie jest jedyną okazją do świętowania stulecia wolności państwa polskiego w Japonii. Kolejną okazją do uczczenia tej ważnej rocznicy będzie przypłyniecie do Japonii „Daru Młodzieży”, który zacumuje w porcie w Osace dokładnie w dniu 11 listopada.

Ambasada RP w Tokio współorganizuje szereg wydarzeń towarzyszących pobytowi żaglowca w japońskim porcie. Ich motywem przewodnim będzie promocja wiedzy o Polsce w kontekście obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts