Bez goryczy

  

Choć to, co się ostatnio dzieje, może napawać goryczą, nie dajmy się. Nie w ten weekend. W ciągu ostatnich stu lat bywało przecież znacznie gorzej. A dziś Polska trwa – dumna i niepodległa – i nie zanosi się, by miało się to zmienić. W niedzielę myślmy o tych, którym to zawdzięczamy.

Ten dzień oddajmy chwilom szczerej refleksji: czy nasi przodkowie byliby z nas zadowoleni i cóż takiego zostawiamy po sobie kolejnym pokoleniom? Jak oni mamy wady, kłócimy się, popełniamy błędy. Mam jednak nadzieję, że za sto lat nasi wnukowie spojrzą na nas, tak jak my na tych, którzy przed stu laty świętowali powrót wolnej Polski. Trochę przez różowe okulary, trochę z sentymentem, a przede wszystkim z poczuciem, że wykonali kawał dobrej roboty i warto ich naśladować. To jednak zależy już tylko od nas samych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts