Im wdzięczność i szacunek

  

Nie ma wątpliwości – liberalnej i lewicowej opozycji zależy przede wszystkim na tym, żeby Święto Niepodległości odbiło się, niczym w krzywym zwierciadle, jak najbardziej niekorzystnymi komentarzami w zagranicznych mediach. O czymś podobnym marzy zapewne jawna i skryta rosyjska agentura.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości dla jednych jest pięknym świętem dumnej ze swoich dziejów wspólnoty. Dla innych zaś – okazją do walki z „polskim neofaszyzmem”, pod który przez dekady III RP podciągali wszystko, co kojarzyło się z czcią dla biało-czerwonej. Jeszcze inni z kolei planują w ten dzień maszerowanie ramię w ramię z dziwnymi, cokolwiek brunatnymi personami ściągającymi z różnych zakamarków Europy. Tym pierwszym należy się wdzięczność i szacunek. To w większości zwykli ludzie, którzy w najbliższych dniach złożą hołd Polsce, która jest realnością, ale i duchowym symbolem. Szacunek należy się tym, których nigdy nie zobaczymy w telewizji, a którzy przygotowują się na Święto Niepodległości na wsiach, w miasteczkach, na prowincji. To oni podtrzymują naszą wspólnotę, choć tak często również III Rzeczpospolita nie była im łaskawa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts