Pomagają nie tylko na służbie

Policjanci wypełniają słowa składanej roty ślubowania bez względu na czas, miejsce czy okoliczności. Chęć pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca im nie tylko, gdy zakładają policyjny mundur, ale także w czasie wolnym. Przykładem tego jest postawa asp.sztab. Artura Wnęka na co dzień pracującego na Stanowisku Kierowania brzeskiej jednostki, który udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

malopolska.policja.gov.pl

Dziękuję Mu za jego postawę i zaangażowanie w uratowaniu mi życia

to słowa wdzięczności i podziękowania dla policjanta brzeskiej jednostki asp. sztab. Artura Wnęka, które skierował mieszkaniec Bielsko-Białej do przełożonych funkcjonariusza.

Mężczyznę, który skierował podziękowania użądliły osy podczas prac wykonywanych w swoim gospodarstwie na terenie powiatu bocheńskiego. Nieprzytomnego znalazła go żona, która zaczęła wołać o pomoc. To wołanie usłyszał przebywający w pobliżu, w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz brzeskiej Policji. Podbiegł do nieprzytomnego mężczyzny i po sprawdzeniu czynności życiowych natychmiast podjął czynności resuscytacyjne w oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia. Po przyjeździe karetki przekazał chorego w ręce ratowników medycznych przekazując im informacje o zdarzeniu.

O całej sytuacji przełożony brzeskich policjantów dowiedział się dopiero z listu. Jestem dumny, że w swoich szeregach mam ludzi, którzy nie są obojętni na krzywdę drugiego człowieka i nawet w czasie wolnym od służby reagują na takie sytuacje – podkreśla mł.insp. Bogusław Chmielarz. Sam policjant też był zaskoczony podziękowaniami, które wpłynęły do jednostki, ale jak podkreśla nie zrobił nic szczególnego. - To naturalna kolej rzeczy, nie wyobrażam sobie, żeby w takim przypadku zachować się inaczej – podsumowuje asp.sztab. Artur Wnęk.

Takie słowa wdzięczności i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami i są gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#pomoc #służba #policja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo