Według informacji nadesłanej PAP, powiewająca biało-czerwona flaga z napisem w języku angielskim “Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości” zostanie wyświetlona kilkadziesiąt razy na budynku NASDAQ.

Trzydziestosekundowy spot ukaże się 11 listopada br. co najmniej trzy razy na godzinę, z największą częstotliwością pomiędzy godzinami 10 a 22.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to ważne wydarzenie dla całej Polonii w Stanach Zjednoczonych, która tak bardzo ceni sobie wolną i niepodległą Polskę. To także dobra okazja do przypomnienia o trwałości związków z Polską oraz wkładu Polonii w proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę w 1918 roku

- ocenił dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

Jak przypomniał, bez Ignacego Jana Paderewskiego, który dotarł z polskimi postulatami do prezydenta USA Woodrowa Wilsona, bez aktywnego politycznego i finansowego wsparcia amerykańskiej Polonii, bez ponad 20 tys. ochotników do Błękitnej Armii, droga do polskiej niepodległości byłaby prawdopodobnie o wiele dłuższa.

Unia Kredytowa ma 19 oddziałów w stanach Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. Liczy niemal 97 tys. członków a z jej usług korzysta łącznie 140 tys. osób. Wspiera polonijne parafie, organizacje, szkoły, kluby itp.